| کد مطلب: ۱۰۶۶۸۳۹
لینک کوتاه کپی شد

ضرب الاجل وزارت کشور به احزاب سیاسی

آرمان ملی: مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ چگونگی فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: در پنجمین جلسه این کمیسیون، ۲۲ درخواست تاسیس حزب، تشکیل جبهه، بررسی مجامع عمومی و تاسیس شعب احزاب در استان‌ها بررسی شد.

ضرب الاجل وزارت کشور به احزاب سیاسی

عبداله مرادی در نشست خبری بعد از پنجمین جلسه کمیسیون احزاب، با تاکید بر رعایت مفاد قانون در برگزاری مجامع عمومی و تشکیل ارکان حزب در موعد و حدنصاب مقرر در اساسنامه، پایان شهریور را آخرین فرصت برای احزاب سیاسی جهت اعلام زمان برگزاری مجامع آنها برشمرد. وی افزود: در این جلسه سه مصوبه در مورد کلیات فعالیت حزبی از جمله: نظام‌مند شدن تشکیل جبهه‌های سیاسی، چگونگی حضور احزاب سیاسی در برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و اصلاح الگوی اساسنامه احزاب، مورد تصویب قرار گرفت. در این جلسه کمیسیون احزاب به استناد قانون احزاب مصوب سال ۱۳۹۴ مقرر داشت: متقاضیان تشکیل جبهه، فرم‌های مربوطه که به امضا و مهر دبیران کل احزاب متقاضی رسیده را با ذکر محدوده زمانی و نیز نوع فعالیت جبهه به کمیسیون اعلام کنند. همچنین مصوب شد؛ جبهه‌های سیاسی در سطح ملی باید متشکل از احزاب ملی باشند.

در همین راستا حداقل سه حزب دارای مجوز سطح استانی نیز می‌توانند در سطح استان یک جبهه سیاسی تشکیل دهند. مرادی همچنین با استقبال از حضور احزاب سیاسی در برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: افرادی که به نمایندگی از احزاب در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شرکت می‌کنند، حتما باید از احزاب دارای پروانه فعالیت باشند. وی اضافه کرد: در این جلسه با درخواست تاسیس جمعیت رهروان حضرت زینب(س) موافقت و درخواست اعضای هیات موسس آبادگران جهادی برای تاسیس، به تغییر نام حزب مشروط شد. همچنین تشکیل جمعیت تحول و توسعه ایرانی اسلامی به تصویب کمیسیون نرسید. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ چگونگی فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی اظهار کرد: همچنین برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی احزاب؛ جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، جمعیت حامیان انقلاب اسلامی، حزب مشارکت‌های مردمی استان گیلان مورد تایید قرار گرفت و با تمدید پروانه فعالیت مجمع هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی استان قم نیز موافقت شد.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار