| کد مطلب: ۶۰۰۸۷۰
لینک کوتاه کپی شد

توضیح چمران درباره افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی تهران در سال ۱۴۰۲/نرخ کرایه در سال آینده گران می‌شود یا نه؟ .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی را درباره نحوه افزایش کرایه مترو، اتوبوس، تاکسی و سایر ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت در سال ۱۴۰۲ ارائه کرد.

توضیح چمران درباره افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی تهران در سال ۱۴۰۲/نرخ کرایه در سال آینده گران می‌شود یا نه؟
.

آرمان ملی آنلاین ایلنا نوشت، مهدی چمران در حاشیه یکصد و سی و چهارمین جلسه دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت در سال ۱۴۰۲ گفت: مصوبه نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی تا پایان سال هنوز آماده نشده است، اما به‌زودی ارائه خواهد شد.

وی افزود: مشخص نیست میزان افزایش نرخ کرایه در سال آینده چقدر باشد، اما باید توجه داشت شرکت اتوبوسرانی تحت تأثیر شرایط اقتصادی امروز است و با توجه به این که حقوق کارکنان اتوبوسرانی نیز ۵۷ درصد افزایش پیدا می‌کند، باید کرایه‌ها طوری افزایش پیدا کند که بخشی از هزینه‌ها جبران شود.

رئیس شورای اسلامی پایتخت درباره نظر فرمانداری تهران درباره افزایش نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی توضیح داد: فرمانداری افزایش نرخ بهای خدمات ناوگان را تا نرخ تورم مجاز اعلام کرده است و نرخ تورم نیز اکنون ۴۷ درصد است. سال آینده شهر گران‌تر می‌شود و اگر میزان افزایش بهای خدمات کم باشد، مشکل‌ساز خواهد بود.

وی همچنین به وضعیت بزرگراه یادگار امام اشاره کرد و اظهار داشت: بزرگراه یادگار امام سه معارض وزارت دفاع، ارتش و وزارت آموزش و پرورش را دارد و ما کمک می‌کنیم که مشکل با ارتش و وزارت دفاع برطرف شود و در این صورت شهرداری آمادگی و توان اجرای طرح را دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوع جمع‌آوری پل حافظ در ایام نوروز نیز گفت: در ابتدا باید زیرگذر اجرایی شود تا بتوان پل حافظ را جمع‌آوری کرد، من فکر نمی‌کنم بتوان در ایام عید این جمع آوری را انجام داد، البته از برنامه شهرداری اطلاعی ندارم.

وی در واکنش به صحبت‌های مطرح‌شده درباره اجرای تراموا در تهران نیز گفت: این موضوع باید مطالعه شود، وقتی منطقه‌ای مترو دارد، نیازی به تراموا ندارد و اگر واگن مترو اضافه کنیم، نیازی به اجرای تراموا نیست. چنین پیشنهادهایی زیاد مطرح شده است و باید بررسی شود.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار