تیم‌ملی منطقی بازی می‌کند

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بازیکنان ایران دیگر احساسی بازی نمی‌کنند و سعی می‌کنند منطقی برنامه‌ها را پیش ببرند و نتیجه بگیرند.
 بردهای ایران 
منصور ابراهیم‌زاده درباره عملکرد تیم‌ملی ایران در دو بازی اخیر اظهارکرد: لبنان به‌دلیل اینکه ۵ امتیاز داشت، با تفکر دفاعی آمده بود تا ایران را متوقف کند. شرایط باد هم بی‌تاثیر نبود که منجر به گل آنها شد. چیزی که این روزها در فوتبال ایران می‌بینیم، دیگر تنشی با این شکل تیم‌ها نداریم و بازیکنان سعی می‌کنند وظایف‌شان را انجام دهند و دیگر احساسی بازی نمی‌کنند و با آرامش کار می‌کنند. ایرادهای تیم‌ملی جای خودش را دارد اما بازیکنان توانستند در آخرین دقایق بازی را برگردانند. او درباره دیدار دوم ایران مقابل سوریه گفت: تیم حریف می‌خواست بازی آبرومندانه‌ای داشته باشد و در لاک دفاعی بازی نکند. جلوی تیم باتجربه‌ای مثل ایران اگر به این شکل بازی کنید، بازیکنان ایران خیلی راحت می‌توانند استفاده کنند و تاکتیک‌ها را بهتر پیاده کنند و موفق باشند. در این بازی همچنین امیر عابدزاده درون دروازه قرار گرفت که وظایفش را خوب انجام داد و در نبود جهانبخش، استفاده از حاج‌صفی و آوردن وحید امیری به جلو باعث شد تا تیم حریف به عقب برود تا بتوانیم موفق‌تر عمل کنیم.
 عملکرد 
این پیشکسوت فوتبال با بیان این‌که مهم این است که بچه‌های تیم‌ملی منطقی بازی می‌کنند، عنوان کرد: این منطقی بازی‌کردن باعث می‌شود برنامه‌ها را پیاده کنید. تیم‌ملی برنامه دارد و وقتی یکسری حرکت‌ها در زمین می‌بینید یعنی این‌که تیم‌ملی دارد با برنامه کار می‌کند. مثلا وحید امیری توپ را می‌گیرد و بلافاصله برای سردار آزمون می‌فرستد و به‌خاطر کندبودن خط‌دفاعی سوریه این کار انجام می‌شد. وقتی تعداد پاس‌های عقب زیاد می‌شود و احمد نوراللهی شوت می‌زند، وقتی تعداد سانترهای ما بسیار کم می‌شود، اینها به معنی تغییر برنامه‌ است.
 تاکتیک
او درباره صحبت‌های اسکوچیچ درباره تاکتیک‌پذیرنبودن بازیکنان ایرانی و اختلافش با مهدی طارمی افزود: خود اسکوچیچ اعتقاد دارد که تیمش تاکتیک دارد و باید از او پرسید چه کسانی تاکتیک‌هایش را در زمین پیاده می‌کنند؟‌ همین بازیکنان هستند که تاکتیک‌های آقای اسکوچیچ را پیاده می‌کنند. چطور می‌شود که اعلام کنیم بازیکنان ایران تاکتیک‌پذیر نیستند؟ مهمترین دلیلی که یک مربی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد، تلاش بازیکنان است. ابراهیم‌زاده اضافه کرد: البته ممکن است در برخی قسمت‌ها ایراد داشته باشیم اما داریم با برنامه تاکتیکی پیش می‌رویم. هر چند هیچ بازیکنی حق این را ندارد که در این چارچوب بیاید و صحبت کند. اگر طارمی در این خصوص اجازه می‌داد به‌صورت حضوری و در یک زمان مناسب حرفش را به اسکوچیچ می‌زد، این مسائل پیش نمی‌آمد. نوع برخورد سرمربی با بازیکنان حرفه‌ای هم خیلی مهم است. هر کسی باید در جایگاه خودش درست صحبت کند و تیم‌ملی با تمام قوا در این مسابقات شرکت کند.
 صعود به جام‌جهانی 
او درباره ادامه رقابت‌ها و صعود به جام‌جهانی بیان داشت: اگر بخواهیم فقط به این فکر کنیم که در مرحله گروهی جام‌جهانی حضور داشته باشیم، باید به همین آماده‌سازی بسنده کنیم اما واقعا اگر بخواهیم از گروهمان در جام‌جهانی صعود کنیم، باید برنامه‌هایمان را تغییر دهیم. باید به‌طورکامل تمام در تمام روزهای فیفا بازی کنیم و صرفا با تیم‌های درجه دو و سه بازی نکنیم. باید بیشتر هزینه کنیم و موفقیت در جام‌جهانی باعث می‌شود درآمدهای زیادتری هم داشته باشیم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه