اولتیماتوم به «فکری»؟!

آرمان‌ملی: از دست‌رفتن صدرنشینی استقلال و شکست مقابل سپاهان باعث شده تا صحبت‌هایی در خصوص اولتیماتوم به «محمود فکری» از سوی باشگاه مطرح شود. ضمن اینکه نام فرهاد مجیدی به‌عنوان گزینه جایگزین روی زبان‌ها بیفتد که البته واکنش باشگاه را به‌دنبال داشت! 
  وضعیت کادرفنی 
اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال تهران، با گذشت یک هفته از پایان مسابقات لیگ بیستم در نیم‌فصل اول تشکیل جلسه دادند. تیم استقلال تهران با هدایت محمود فکری وارد مسابقات فصل جاری لیگ‌برتر فوتبال شد و با هدایت این سرمربی تا پایان نیم فصل اول با کسب 7 پیروزی، 5 تساوی و 3 شکست 26 امتیاز به‌دست آورد و تیمش پایین‌تر از پرسپولیس و سپاهان در رده سوم جدول رده‌بندی جای گرفت. ایستادن تیم فکری در رده سوم جدول رده‌بندی در کنار انتقاداتی که از نحوه عملکرد این تیم صورت می‌گرفت تا جایی پیش رفت که هواداران در محل تمرینات هفته گذشته این تیم حضور پیدا می‌کردند و خواستار جدایی از این سرمربی شدند! «ایلنا» نوشت: اعتراض هواداران واکنش اعضای هیات‌مدیره را به‌دنبال داشت که برای چند روز گفته می‌شد قصد تشکیل جلسه حضوری را داشتند اما نتیجه نمی‌یافت تا اینکه روز شنبه درخصوص مسائل مهم باشگاه از جمله ادامه همکاری با کادرفنی بحث و گفت‌وگو شد. در این جلسه پیش از بررسی مشکلات مالی بازیکنان و شکایت نیکولای بودوروف، بیشتر درباره عملکرد کادرفنی صحبت شد. اعضای هیات‌مدیره به‌صورت جمعی و واحد با ادامه فعالیت فکری موافق نیستند و در صورت تشکیل جلسه او را برکنار خواهند کرد که این گمانه‌زنی شکل واقعیت به خود نگرفت و این سرمربی به کارش ادامه می‌دهد اما نه به‌صورت تضمین‌شده، بلکه او باید مقابل انتقادات چالش سختی را تجربه کند. یکی از ایرادات به تیم فکری که 5 مربی در کادرفنی او حضور دارند، عدم حضور یک مربی بادانش بالا بوده که در جلسه هیات‌مدیره هم این مساله مورد بحث قرار گرفت. صمد مرفاوی، آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده، امیدعلی دفتری و علی‌اصغر قربانعلی‌پور مربیانی هستند که در کادرفنی استقلال با این سرمربی همکاری می‌کنند، اما قرار شد یک دستیار دیگر به این کادر ملحق شود. در این رابطه قرار شده که فکری تصمیم‌گیری کند و احتمالا پیش از بازی هفته شانزدهم برابر مس‌رفسنجان این دستیار معرفی شود. سرمربی آبی‌ها از این‌رو جایگاه تضمین‌شده برای ادامه همکاری با تیم را ندارد که طبق مصوبات هیات‌مدیره باید طی دو مسابقه پیش‌رو 6 امتیاز کسب کند. فکری در بازی هفته شانزدهم برابر مس رفسنجان (بازی خارج از خانه) و در هفته هفدهم برابر فولاد خوزستان (بازی خانگی) به میدان خواهد رفت. استقلال در نیم فصل اول مسابقات را با برتری برابر مس آغاز کرده بود، اما در خانه فولاد اولین شکست فصل را تجربه کرد. اکنون تیم فکری که با صدرجدول رده‌بندی 4 امتیاز فاصله دارد باید دو مسابقه پیش‌رو را با برتری پشت‌سر بگذارد تا اعتماد دوباره هواداران و مدیران باشگاه را جلب کند. فرهاد مجیدی در حال حاضر جدی‌ترین گزینه جانشین محمود فکری در صورت عدم موفقیت طی دو بازی پیش‌رو است. این سرمربی جوان مورداعتماد اعضای کادرفنی است و از بین سایر گزینه‌ها بیشترین شانس را برای بازگشت به نیمکت این تیم دارد. مجیدی طی هفته‌های اخیر مورد توجه دو باشگاه ذوب‌آهن اصفهان و آلومینیوم‌اراک قرار داشته اما هنوز پس از جدایی در شهریورماه، پس از استقلال تیمی را به‌عنوان مقصد بعدی خود انتخاب نکرده است.
 تکذیبیه  باشگاه
سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید: هیچ اولتیماتومی به سرمربی تیمش داده نشده است. بعداز ظهر دیروز (دوشنبه)، حجت نظری سخنگوی باشگاه استقلال، با برگزاری نشستی مجازی، پاسخگوی برخی سوالات در خصوص وضعیت و شرایط باشگاه بود. او در ابتدا گفت: من خیلی خوشحالم که می‌توانم باب جدیدی را برای گفت‌وگو با هواداران استقلال باز کنم. این مسیری که امروز آغاز شده است، امیدوارم حداقل دو هفته یکبار انجام دهیم تا بتوانیم دغدغه‌های هواداران را رفع کنیم. در کنار اقدامی که باشگاه استقلال انجام داده است، بخش خبری باشگاه استقلال در حال شکل‌گیری است و امیدوارم دغدغه‌های باشگاه استقلال برطرف شود وی در پاسخ به این پرسش که  با توجه به جلسه اخیر هیات‌مدیره، گفته می‌شود که باشگاه به آقای فکری برای دو مسابقه آینده فرصت دادند و در صورت عدم نتیجه‌گیری ایشان از سمتش برکنار می‌شود. این موضوع را تایید می‌کنید؟ اظهارکرد: ما هیچ اولتیماتومی به آقای فکری ندادیم و هیچجا مطرح نشده که ایشان قرار است تا چند بازی در تیم بماند. هیات‌مدیره از سرمربی خود حمایت می‌کند و در اینکه آقای فکری چه نتایجی بگیرد، بستگی به کادرفنی، بازیکنان و کادر مدیریت دارد و ما تلاش می‌کنیم بهترین نتایج را کسب کنیم. تلاش ما بر این است که از پیشکسوتان، مدیران سابق و هواداران استقلال کمک بگیریم و بهترین موفقیت‌ها و نتایج را کسب کنیم. افراد دیگری که در قبلا در باشگاه حضور داشتند، این مساله را باید مدنظر داشته باشند که الان افراد دیگری در حال مدیریت باشگاه هستند. با وجود همه مشکلاتی در باشگاه وجود دارد، اگر اتحاد ما بیشتر شود، می‌توانیم به صدرجدول برگردیم و قهرمان لیگ شویم. نظری در پاسخ به این سوال که آیا درست است که آقای قلعه‌نویی بعداز باخت سنگین از گزینه مربیگری کنار گذاشته شد؟ تصریح کرد: ما با توجه به مسائلی که مدنظر داشتیم، بنایی برای جایگزینی آقای فکری نداشتیم، برای جایگزین ایشان هم صحبت نشده است. وی در پاسخ به این سوال که «آیا استقلال در پنجره نقل‌وانتقالات فعالیتی خواهد داشت»؟، گفت: اینطور نیست. ما تلاش کردیم با بازیکنانی که مدنظر آقای فکری بوده است، مذاکره کنیم. این مساله از طرف آقای عبدیان و آقای مددی در حال پیگیری است و امیدواریم زحمات دوستان به ثمر بنشیند. ما کسی را قرار نیست از جمع خود خارج کنیم و امیدواریم آن چیزی که هوادار باتعصب استقلال می‌خواهد نصیبش شود و قهرمانی لیگ‌برتر را به‌دست بیاوریم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه