توپ پر «ساپینتـو»بــرای فصل جدیـــد

آرمان‌ملی: «ریکاردو ساپینتو» هدایت تیم استقلال را در فصل آینده لیگ‌برتر بر عهده خواهد داشت. «ساپینتو» سابقه سرمربی‌گری در تیم‌های «اسپورتینگ» لیسبون و «براگای» پرتغال را در کارنامه خود دارد. 
  نظر مربی جدید 
ریکاردو ساپینتو پس از مراسم معارفه خود به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال اظهارداشت: ابتدا از مدیرعامل باشگاه استقلال تشکر می‌کنم که مرا به این باشگاه دعوت کرد. استقلال یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های جهان است، تیمی با نزدیک به 40 میلیون هوادار که همیشه به برنده‌شدن عادت دارد، مثل فصل گذشته که با پیروزی‌های پیاپی قهرمان شد. همیشه در خواب رویای اینجابودن را داشتم. این یکی از بهترین لحظه‌ها و تجارب زندگی من خواهد بود و امیدوارم بتوانیم با تلاش یک قهرمانی دیگر را رقم بزنیم. وی ادامه داد: همیشه روحیه جنگندگی را حفظ خواهیم کرد. فرقی نمی‌کند بازی دوستانه باشد یا رسمی، ما باید همیشه برای پیروزی به میدان برویم. بازی‌های استقلال را نگاه کردم و باید بگویم دلیل برد‌های استقلال کیفیت بازیکنان این تیم بود. آنها خیلی خوب در دفاع کار می‌کردند و مثل یک خانواده در کنار هم می‌جنگند. رقابت پرفشاری بود و آنها هیچ باختی نداشتند. استقلال فصل عالی را سپری کرده است و ما باید این روند را برای آینده ادامه دهیم. می‌دانیم یک مسئولیت خطیر برگردن ماست و همه تلاش می‌کنند قهرمانی را به دست بیاورند. مطمئنا همه تیم‌ها جنگنده‌تر از قبل مقابل ما کار می‌کنند. ما باید بیشتر از همیشه آماده بوده و حس جنگندگی بیشتری داشته باشیم. 
  صحبت‌های مدیرعامل 
مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال در مراسم معارفه «ساپینتو» سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال اظهارداشت: خدا را شکر می‌کنیم و امیدواریم با آمدن ساپینتو، سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال، هواداران به آرامش رسیده باشند. لذت قهرمانی را که چند سالی بود در انتظارش بودیم، در استادیوم آزادی توانستیم درک کنیم و شاید بعداز چند سال این قهرمانی که منتظر آن بودیم، به‌دست آمد. وی در ادامه یادآورشد: البته من به فرهاد مجیدی از اول فصل گفته بودم که 75 امتیاز می‌خواهم و پنج هفته قبل از پایان مسابقات می‌خواهیم قهرمان شویم. جا دارد که برای مجیدی هم آرزوی موفقیت کنیم. ممکن است رفتن او من را خیلی اذیت کرده باشد و هم اینکه فشارهایی را هم هواداران و هم ما در این یکماه تجربه کرده باشیم، ولی فوتبال حرفه‌ای همین است و باید درک کنیم که قهرمانی تمام و فصل جدید شروع شد و هر کسی هم حق انتخاب دارد. مجیدی نیز تشخیص داد که در کشور دیگری سرمربی تیم دیگری باشد. مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: ما برای ادامه زندگی استقلال هرگز از پا نخواهیم افتاد و پرتلاش مثل گذشته حرکت‌مان را ادامه خواهیم داد. من خیلی مایل بودم که با مجیدی همکاری‌مان را ادامه دهیم و می‌خواستیم که قهرمانی در فصل جدید را با یک مربی ایرانی داشته باشیم، اما به هر حال هجمه دیگران سبب شد که مربی که قول همکاری و مساعدت به باشگاه استقلال داده بود، منصرف شود. عیب ندارد آسمان استقلال همیشه آبی است و وسعت آن به اندازه کهکشان‌ها بی‌بدیل و بی‌نهایت است و هرگز استقلال احساس ضعف نمی‌کند. آجورلو با اشاره به روند مذاکرات باشگاه استقلال تصریح کرد: بعداز جدایی مجیدی مذاکرات‌مان را شروع کردیم و بیش از 40 مربی در لیست کارشناسان و مذاکره‌کنندگان ما بودند. امین‌ترین افراد من مذاکرات را دنبال کردند و در سریع‌ترین فرصت بدون وقفه، حتی در ساعت سه و چهار صبح مذاکره کردند که منجر به تفاهم شد و سرمربی محترم و عزیز استقلال در این مجلس حضور دارد و ان‌شاءا... مسئولیت تیم استقلال را با این امضا برعهده می‌گیرد. البته ایشان در روزهای گذشته قول داده و قرارداد را امضا کرده بود، ولی قرارداد رسمی در حضور رسانه‌ها امضا شد. مدیرعامل باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: من جا دارد از رسانه‌ها تشکر و عذرخواهی کنم که در بعضی وقت‌ها ما سکوت کرده بودیم. به هر حال سرمربی محترم استقلال که کارنامه کار در شش هفت کشور را دارد و تجربه خوبی از حضور در کشورهای پرتغال و... داشته و در کشورش هم محبوب و مورد احترام است، به تیم ما پیوست. در اولین مکالمه‌ای که ما از طریق رسانه مجازی و تصویری داشتیم، در دو موضوع باهم اشتراک داشتیم. او گفت که من گرسنه قهرمانی هستم، من هم گفتم با اینکه قهرمانی را تجربه کردم، ولی همچنان تشنه قهرمانی هستم. درست است که سنی از من گذشته است، ولی مثل یک پسر 18 ساله هنوز پرتلاش، پرجنب‌وجوش در رسیدن به قهرمانی بعدی هستم و این موضوع اشتراک ما برای قهرمانی هم در سوپرجام، حذفی و لیگ‌برتر و ان‌شاءا... در فصل بعد قهرمانی آسیاست. 
  بازتاب
کالچومرکاتو ایتالیا نوشت: در حالی‌که زمزمه حضور آندره‌آ استراماچونی روی نیمکت استقلال شنیده شده بود، سران این تیم به‌دنبال مربی پرتغالی رفتند و ریکاردو ساپینتو را به‌عنوان سرمربی انتخاب کردند و به این ترتیب «استرا» که دوران خوبی را در استقلال داشت به این تیم باز نخواهد گشت. ساپینتوی ٤٩ ساله با تجربه هدایت اسپورتینگ لیسبون و براگا در پرتغال، واسکودوگامای برزیل، ستاره سرخ بلگراد، تیم‌های باشگاهی یونان و ترکیه و لهستان، استاندارد لیژ بلژیک از فصل بعد روی نیمکت استقلال خواهد بود. «رکورد» پرتغال نیز نوشت: سرمربی پرتغالی و باتجربه راهی ایران شد تا هدایت استقلال مدافع عنوان قهرمانی لیگ ایران را بر عهده بگیرد. رسانه اسپورتا لهستان نیز نوشت: ساپینتو سرمربی جدید آبی‌های ایران در فصل بعد است. او با خوشحالی از حضور در استقلال گفت: بسیار مفتخرم که به بزرگ‌ترین باشگاه ایران و یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های جهان یعنی استقلال پیوستم. می‌دانم ۴۰ میلیون هوادار استقلال هم مثل من پرشور هستند. بی‌صبرانه منتظر بازی در ورزشگاه آزادی هستم. این مربی ۴۹ ساله با استقلال تهران قهرمان ۹ دوره ایران قرارداد دو ساله امضا کرد. این اولین باشگاه آسیایی نیست که ساپینتو را هدایت می‌کند. او در گذشته مربی تیم الفتح بود. رسانه اسپورت‌نیوز یونان، weszlo لهستان و آبولا پرتغال نیز به حضور این مربی روی نیمکت استقلال پرداختند. 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه