| کد مطلب: ۱۱۲۲۷۳۳
لینک کوتاه کپی شد

قائم مقام وزیر صمت در نشست خبری مطرح کرد؛

نباید از تحولات فناوری دنیای امروز عقب ماند

قائم مقام وزیر صمت گفت: دنیای امروز به سمت نوآوری و فناوری‌های نو حرکت می‌کند و عقب ماندن از غافله فناوری یک اشتباه راهبردی بزرگ است.

نباید از تحولات فناوری دنیای امروز عقب ماند

آرمان ملی آنلاین - سید مهدی فرحی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی امروز در نشست خبری اظهار کرد: دنیای امروز به شدت در حال تحول بوده و به سمت نوآوری و فناوری‌های نو حرکت می‌کند. عقب ماندن از غافله فناوری و دستاوردهای جدید یک اشتباه راهبردی بزرگ است.

وی افزود: دنیا در حال تحول است و اگر بخواهیم در مسیر سنتی و خطی خود بمانیم و وارد مسیر فناوری‌های نو نشویم به جایی نمی‌رسیم و فاصله‌مان با دنیا بیشتر و بیشتر می‌شود. بنابراین باید به دنبال سازوکارهای جدیدی باشیم که از جمله آنها توجه به کسب و کارهای جدید و دیجیتال است.

وزارت صمت کسب و کارهای اینترنتی را مورد توجه قرار داده است

فرحی اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر ۳.۳ میلیون واحد صنفی و ۹۰۰ شهرک صنعتی در کشور داریم اما اینترنت در حال فراگیر شدن است و از این رو وزارت صمت طی سالهای اخیر کسب و کارهای اینترنتی و جدید را نیز مورد توجه خود قرار داده است.

وی افزود: از جمله مزایای تجارت الکترونیک باید به بهره وری حداکثری، اشتغال آفرینی، تجارت شفاف، اثربخشی حداکثری و جوان گرایی اشاره کرد. شدت ورود مردم طی ۳ سال اخیر به صورت نمایی افزایش یافته است.

فرحی ادامه داد: شاید به زودی تعداد فعالان حوزه کسب و کارهای الکترونیک به تعداد واحدهای صنفی فعال برسد.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی تصریح کرد: وظیفه وزارتخانه‌ها تصدی‌گری و دخالت در امور اجرایی نیست بلکه وظیفه وزارتخانه‌ها از جمله وزارت صمت سیاست گذاری کلان، پایش عملکردها، پویش و بررسی، تسهیل گری و حمایت و فرصت‌سازی است.

سیاست‌های تشویقی تجارت الکترونیکی را در استان‌ها مختلف توسعه داد

وی با بیان اینکه هر نقطه قوتی می‌تواند نقاط ضعفی هم داشته باشد، گفت: البته نظارت هم نباید فراموش شود؛ نباید شرایط به گونه‌ای پیش رود که کسب و کارها سوءاستفاده کنند و هر بار اسم یک شرکت را بشنویم که تخلف کرده است. باید محدوده‌های غیرمجاز را کنترل کنیم تا عامل آسیب اجتماعی، فردی و ملی نشود.

فرحی با بیان اینکه در تجارت الکترونیکی بین استان‌های کشور تعادل وجود ندارد، اظهار کرد: باید این موضوع مدیریت شود و با سیاست‌های تشویقی تجارت الکترونیکی را در استان‌ها مختلف توسعه داد.

وی با اشاره به اینکه برخی اتحادیه‌های صنفی باید جمع شوند و در مقابل اتحادیه‌هایی نیز باید ایجاد شدند، گفت: لذا باید توزیع و فناوری حوزه الکترونیک را در سراسر کشور افزایش دهیم و امید دارم با سازوکارهای برای سال آینده رشد ۲۰۰ درصدی داشته باشیم.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار