| کد مطلب: ۱۱۱۴۸۰۶
لینک کوتاه کپی شد

آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه ۱۳۰ هزار تنی کنسانتره مس جانجا

آیین امضاء قرارداد و آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه ۱۳۰ هزار تنی کنسانتره مس جانجا صبح امروز با حضور دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات؛ حسین ابراهیمی نسب، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع و معادن مس جانجا و جمعی از مدیران شرکتهای سرمایه‌گذار و مسئولین پروژه، در محل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات برگزار شد.

آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه ۱۳۰ هزار تنی کنسانتره مس جانجا

آرمان ملی آنلاین - طی پنج سال آینده ۷۵ میلیون تن عملیات معدنکاری در معدن مس جانجا صورت خواهد گرفت که ۱۶ میلیون تن آن ماده معدنی و مابقی آن باطله است.

در همین راستا کارخانه فلوتاسیون برای تولید سالانه ۱۳۰ هزار تن کنسانتره مس با عیار ۲۶ درصد احداث می‌شود که درآمد سالانه ۳۰۰ میلیون دلار را به دنبال خواهد داشت که باعث تحول و رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان می‌شود.

صبح امروز آیین امضا قرارداد EPC جهت احداث این کارخانه فلوتاسیون فی‌مابین شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا به عنوان کارفرما و شرکت فکورصنعت تهران به عنوان پیمانکار به امضا رسید و عملیات اجرایی احداث کارخانه رسماً آغاز شد.

سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته جهت احداث این واحد صنعتی حدوداً ۱۳ هزار میلیارد بوده و مدت زمان اجرای قرارداد ۳۳ ماه پیش‌بینی شده که با لحاظ‌کردن دوره راه‌اندازی آن حدوداً ۴۵ ماه در نظرگرفته شده است.

یادآور می‌شود؛ اواخر بهمن ۱۴۰۰، کنسرسیومی با محوریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) و همراهی شرکت‌های بزرگ و توانمند معدنی شامل گل‌گهر، چادرملو، گهرزمین، سرمایه‌گذاری غدیر و تجلی توسعه معادن و فلزات برنده مزایده معدن مس جانجا در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان شد و این معدن و بهره‌برداری از آن به مدت ۲۵ سال به این کنسرسیوم سپرده شد. شرکتهای یادشده سهامداران شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا را تشکیل می‌دهند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار