| کد مطلب: ۱۰۶۶۱۸۰
لینک کوتاه کپی شد

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد:

بررسی همه جانبه استحصال لیتیوم از شورابه‌ها در دستورکار است

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از حضور کارشناسان روسی در این مجتمع برای بررسی امکان استحصال لیتیوم از شورابه‌های مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد.

بررسی همه جانبه استحصال لیتیوم از شورابه‌ها در دستورکار است

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط عمومی مجتمع پتاس خور و بیابانک، سید حسین شهامی مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در این باره عنوان کرد: هدف از این بازدید، بررسی امکان استحصال لیتیوم از شورابه‌های پلایاهای خور، مهرجان، میانی و ترود، تبادل تجربیات و اطلاعات بین کارشناسان دو کشور در کنار بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه استخراج لیتیوم و توسعه صنعت پتاس در ایران بود.

وی تاکید کرد: کارشناسان در این بازدید با روند فرآیند استخراج پتاسیم از معادن پتاس آشنا شده و نمونه‌های به دست آمده از شورابه‌ها را به منظور امکان استخراج لیتیوم مورد بررسی قرار خواهند داد.

شهامی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور ایجاد ارزش افزوده در ماده معدنی شورابه‌ای، طرح‌های گوناگونی توسط مجتمع پتاس در دست اقدام است که از جمله آن می‌توان به احداث واحدهای گرانول سازی، سولفات پتاسیم و کلرید کلسیم اشاره کرد.

وی ادامه داد: مجتمع پتاس خور و بیابانک با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و نیز شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مطالعات جامعی برای بررسی امکان استحصال ماده با ارزش لیتیوم از شورابه‌ها در دست اقدام دارد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک توضیح داد: در این راستا ضمن بهره‌گیری از دانش فنی مراکز معتبر داخلی، رایزنی‌های متعددی با کشورهای صاحب فناوری در این عرصه نیز انجام شده که مطالعات پیش رو توسط متخصصین کشور روسیه از آن جمله است.

گفتنی است مجتمع پتاس خور و بیابانک با بهره برداری از پهناورترین محدوده‌های معدنی کشور، در حال بررسی امکان استخراج لیتیوم از ماده معدنی شورابه‌ای است که بر اساس بررسی های اولیه، این ماده معدنی می‌تواند به عنوان یکی از منابع تأمین لیتیوم در کشور در نظر گرفته شود.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار