| کد مطلب: ۱۱۱۷۰۰۶
لینک کوتاه کپی شد

پیروزی پرسپولیس با دَبِل آل‌کثیر در شب فرصت‌سوزی‌ها

​پرسپولیس به لطف دو گل مهاجم خود موقتاً به صدر جدول لیگ برتر فوتبال رسید.

پیروزی پرسپولیس با دَبِل آل‌کثیر در شب فرصت‌سوزی‌ها

به گزارش آرمان ملی آنلاین، تیم فوتبال هوادار از ساعت 18:20 امروز (شنبه) در چارچوب هفته بیست‌وهفتم مسابقات لیگ برتر، در ورزشگاه پاس قوامین تهران میزبان پرسپولیس بود و با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد.

عیسی آل‌کثیر در دقایق 15 و 73 برای پرسپولیس گلزنی کرد تا سرخپوشان با 59 امتیاز، موقتاً جای استقلال را در صدر جدول بگیرند. هوادار نیز با 29 امتیاز در رتبه یازدهم باقی ماند. آل‌کثیر و همچنین سایر مهاجمان دو تیم چندین موقعیت گلزنی به دست آوردند که آن را هدر دادند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (80 - وحید امیری)، مسعود ریگی، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی (88 - محمد خدابنده‌لو)، دانیال اسماعیلی‌فر (90-ابوالفضل بابایی)، گئورگی گولسیانی، سینا اسدبیگی، عبدالکریم حسن، اوستون ارونوف (80 - سعید صادقی) و عیسی آل‌کثیر (88 - وحدت هنانوف).

ترکیب هوادار: علیرضا حقیقی (42 - آرشا شکوری)، مجتبی لطفی، مرتضی منصوری، امین پورعلی، مهدی گودرزی (46 - ادریس رحمانی)، امین قاسمی‌نژاد (77 - امیرحسین بهادر)، محسن سفید چقایی، بابک مرادی، داریوش شجاعیان (77 - فرهاد زاوشی)، محمد عباسی و کریم اسلامی.

داور: حسن اکرمی

نیمه اول

دقیقه 5: کریم اسلامی در محوطه جریمه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند تک به تک شد که سنگربان پرسپولیس بدون مشکل توانست توپ را در اختیار بگیرد. بیرانوند شروع مجدد ضعیفی داشت و ضربه بد او باعث شد توپ نصیب داریوش شجاعیان شود. ستاره هوادار تلاش کرد با استفاده از غفلت بیرانوند بتواند دروازه پرسپولیس را باز کند، اما ضربه نه‌چندان قدرتمند او در دستان بیرانوند جای گرفت.

دقیقه 12: ارسال ارونوف در محوطه جریمه هوادار به آل‌کثیر رسید که ضربه نه‌چندان خوب مهاجم پرسپولیس با واکنش علیرضا حقیقی دفع شد.

دقیقه 15: قفل دروازه بنفش‌پوشان در دومین حمله پرسپولیس شکست. پاس در عمق مهدی ترابی به عالیشاه رسید و کاپیتان پرسپولیس که شرایط را برای گلزنی آل‌کثیر بهتر می‌دید، توپ را به مهاجم شماره 72 تیمش رساند که آل‌کثیر موفق شد دروازه هوادار را باز کند.

دقیقه 24: داریوش شجاعیان در میان غفلت مدافعان پرسپولیس پاس زیبایی به کریم اسلامی داد. مهاجم هوادار در تقابل با بیرانوند باز هم ناکام بود و سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس کار سختی برای مهار این توپ نداشت.

دقیقه 32: دانیال اسماعیلی‌فر در شرایطی که فرصت ارسال توپ به روی دروازه هوادار را داشت، برای زدن گل دوم پرسپولیس اقدام به شوت‌زنی کرد که این شوت به کناره دروازه میزبان برخورد کرد.

دقیقه 33: ارونوف با تیزهوشی خود توانست توپ را از مدافعان هوادار بگیرد و با پاس در عمق خود، آل‌کثیر را با علیرضا حقیقی تک به تک کند که ضربه گلزن پرسپولیس از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.

دقیقه 34: عالیشاه از تزلزل خط دفاعی هوادار استفاده کرد و پاس خوبی برای آل‌کثیر فرستاد که ضربه چیپ بد او با وجود عبور از بالای سر حقیقی راهی اوت شد. ثانیه‌هایی بعد این بار نوبت ارونوف شد تا با حقیقی رودررو شود که ضربه وینگر پرسپولیس نیز از کنار دروازه به بیرون رفت و تبدیل به گل نشد.

دقیقه 38: هوادار پس از 14 دقیقه صاحب موقعیت گلزنی و ضربه تک به تک با دروازه‌بان شد. کریم اسلامی باز هم در محوطه جریمه سرخپوشان با بیرانوند مواجه شد که ضربه بی‌دقت او راهی به دروازه پرسپولیس پیدا نکرد.

دقیقه 39: علیرضا حقیقی پس از اینکه دچار مصدومیت شد، توپ را به بیرون زد و روی زمین افتاد. دروازه‌بان هوادار در ادامه با برانکارد از زمین خارج شد و آرشا شکوری جای حقیقی را در زمین گرفت.

دقیقه 45: پرسپولیس در شرایطی غیرمنتظره صاحب موقعیت دو به تک با دروازه‌بان شد. ارونوف در شرایطی که توپ را در اختیار داشت، تلاش کرد دروازه هوادار را با عبور از آرشا شکوری باز کند که دروازه‌بان هوادار توانست دست وینگر ازبک را بخواند و توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 1+45: عیسی آل‌کثیر با چرخشی زیبا فرصت داشت تا وارد محوطه جریمه هوادار شود، اما مرتضی منصوری در نزدیکی محوطه جریمه روی آل‌کثیر خطا گرفت و با کارت زرد داور مسابقه مواجه شد.

نیمه دوم

دقیقه 4+45: شوت اوستون ارونوف با اختلاف کمی از کنار دروازه هوادار راهی اوت شد.

دقیقه 46: هوادار در نخستین دقیقه نیمه دوم با شوت امین قاسمی‌نژاد صاحب موقعیت گلزنی شد که علیرضا بیرانوند توانست این ضربه را مهار کند.

دقیقه 66: پس از 20 دقیقه بی‌کیفیت، هوادار فرصت دیگری برای گلزنی به دست آورد. کریم اسلامی که وضعیت امین قاسمی‌نژاد را برای گلزنی مناسب‌تر می‌دید، توپ را به قاسمی‌نژاد رساند که ضربه بد مهاجم هوادار با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 68: کریم اسلامی پس از دریافت پاس سفید چقایی، دروازه پرسپولیس را در محوطه جریمه سرخپوشان هدف گرفت که بیرانوند این توپ را در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه 69: امید عالیشاه در محوطه جریمه هوادار با آرشا شکوری تک به تک شد و ضربه محکمی به سوی دروازه میزبان شلیک کرد که سنگربان هوادار موفق به مهار توپ شد.

دقیقه 72: سفید چقایی پس از دریافت ارسال بابک مرادی، موقعیت ایده‌آلی برای گلزنی داشت که توپ روی پای او جفت و جور نشد و توپ به‌راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 73: آل‌کثیر پاس زمینی اسماعیلی‌فر را به بهترین شکل ممکن به تور دروازه هوادار رساند تا خودش و پرسپولیس را در این مسابقه دو گُله کند.

دقیقه 78: امید عالیشاه به دلیل خطای شدید روی مجتبی لطفی کارت زرد گرفت.

دقیقه 82: ارسال سفید چقایی روی سر بابک مرادی فرود آمد که بیرانوند به زیبایی توانست این توپ را مهار کند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار