| کد مطلب: ۱۱۱۳۷۳۰
لینک کوتاه کپی شد

خوش به حال مهدی طارمی شد!

مهدی طارمی، مهاجم ایرانی به تیمی می‌رود که مربی‌اش استاد احیای بازیکن است.

خوش به حال مهدی طارمی شد!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، پیرو آسیلیو، مدیر ورزشی اینتر رسما از جذب مهدی طارمی خبر داد و گفت که فعلا این باشگاه برای فصل بعد ۲بازیکن گرفته است. مهدی طارمی با قراردادی آزاد از پورتو راهی این تیم خواهد شد و خرید بعدی این تیم هم پیوتر زیلینسکی ستاره لهستانی ناپولی است.

پیوتر زیلینسکی از ارکان قهرمانی ناپولی در فصل گذشته سری‌آ بود و حالا به‌عنوان بازیکن آزاد به جوزپه مه‌آتزا می‌رود. هافبک لهستانی از زمانی که مشخص شد قراردادش را تمدید نمی‌کند، دیگر نقش مهره کلیدی را نداشت. حالا سیمونه اینتزاگی باید زیلینسکی و طارمی را احیا کند. طارمی این فصل فقط ۴گل (یک پنالتی) با پیراهن پورتو به ثمر رسانده و این تعداد برای بازیکنی که سابقه آقای گلی مشترک لیگ برتر پرتغال را دارد، عدد ناچیزی است. او پس از جام ملت‌های آسیا و البته بیشتر به‌خاطر اینکه مشخص شد قراردادش را تمدید نمی‌کند، مدتی طولانی در پورتو نیمکت‌نشین بود. البته مهدی آسیب‌دیدگی جزئی هم داشت اما معلوم بود کونسیسائو دیگر به او اعتمادی ندارد و به‌خاطر همین فقط در ۱۸بازی در ترکیب قرار گرفت. شانسی که او و زیلینسکی آورده‌اند این است که فصل آینده زیرنظر کسی تمرین خواهند کرد که استاد احیای بازیکنان فراموش‌شده و تمام‌شده است. اینتزاگی پیش از این بازیکنانی را که به‌نظر می‌رسید دیگر فوتبالشان تمام شده، به میدان برگردانده است.

دارمیان

دارمیان پس از دوران ناکامی مطلق در منچستریونایتد مجبور شد ۴سال بی‌ثمر را در اولدترافورد رها کند و به باشگاه فراموش شده پارما بپیوندد اما اینتزاگی او را نجات داد. مدافع راست ایتالیایی در تیمی فرصت درخشش یافت که دومفریز هلندی را در اختیار داشت و جذب پاوارد در این فصل می‌توانست موقعیت او را بیشتر به خطر بیندازد اما دارمیان هم در دفاع سه‌نفره و هم در پست وینگ‌بک راست بازی کرد و در هر دو پست موفق بود.

میخیتاریان

هنریک میخیتاریان قربانی معامله مورینیو با باشگاه آرسنال شد که می‌خواست او را با الکسیس سانچس عوض کند. این معامله باعث شد هر دو بازیکن دچار افت شدید شوند؛ نه میخیتاریان برای آرسنال بازیکن سابق شد و نه الکسیس در منچستریونایتد به درخشش ادامه داد. میخیتاریان حتی در آاس‌رم هم نتوانست به بازیکنی در استانداردهای زمان منچستر یا این فصل خودش برسد. حالا میخیتاریان در ۳۵سالگی یک بازیکن بدون جانشین در اینتر است؛ کسی که فرصت استراحت هم نداشت.

الکسیس

الکسیس دیگر بازیکن فراموش شده‌ای بود که در اینتر فرصت‌هایی برای یادآوری گذشته درخشانش در آرسنال و بارسلونا داشت. بازیکن شیلیایی از بس درب و داغان شده بود که از منچستریونایتد به اینتر قرض داده شد و بعدها قراردادش با ثمن بخس(قیمت ناچیزی) با باشگاه ایتالیایی قطعی شد. اینتر یک فصل او را به مارسی قرض داد و سپس برگرداند تا ذخیره‌ای مطمئن برای خط حمله فیکس تیم باشد. الکسیس حالا در ۳۵سالگی می‌تواند بگوید عضوی از تیم قهرمان ایتالیا بوده که در فاصله ۵هفته به پایان لیگ جام را به نام خودش زد.

دی مارکو

بدون هیچ تردیدی فدریکو دی‌مارکو بهترین مدافع چپ حال‌حاضر یا به‌عبارت بهتر، بهترین وینگ‌بک چپ در سیستم دفاع سه‌نفره جهان است. او که ۲۶سال سن دارد، چیزی نمانده بود دوران فوتبالش در گمنامی به پایان برسد. دی‌مارکو محصول خود باشگاه اینترمیلان است و در ۲مقطع هم عضو تیم بزرگسالان بوده اما یک انتخاب نادرست در سال۲۰۱۷ و رفتن به تیم سیون سوئیس او را از نظرها پنهان کرد. دی‌مارکو در بازگشت به اینتر بد کار نکرد اما نه چندان که باشگاه روی او ریسک کند. یک فصل در پارما و یک فصل در هلاس ورونا بازی کرد و سپس به اینتر برگشت و سومین حضور او در این تیم، اینترمیلان را صاحب یک بازیکن بدون جانشین کرد.

لوکاکو

اینتزاگی و ماروتا (مدیر و مغز متفکر باشگاه که یووه را به قهرمانی‌های پیاپی رسانده بود) توانستند مهاجم بلژیکی را با قیمت ۱۰۰میلیون یورو به چلسی بفروشند. لوکاکو طبق عادت در تیم‌هایی که قرضی برای آنها به میدان رفته، بهتر بازی می‌کند. این بازیکن در چلسی نتوانست خودش را اثبات کند و اینتر به‌راحتی و خیلی ارزان او را برگرداند. لوکاکو در بازگشت در مسابقاتی به تیم کمک کرد اما سر بزنگاه و در فینال لیگ قهرمانان فصل پیش درحالی‌که اینترمیلان نسبت به منچسترسیتی تیم شایسته‌تری برای قهرمانی بود، گل خالی را خراب کرد و باعث از دست رفتن جام شد. اینتزاگی و ماروتا حاضر نشدند برای قطعی کردن قرارداد این بازیکن به چلسی پول هنگفتی بدهند و لوکاکو برای احیا مسیر رم را در پیش گرفت.

بارلا

برای انتخاب بهترین هافبک حال‌حاضر جهان گزینه‌های معدودی وجود دارد و هر کسی باید از بین دی‌بروینه، مودریچ، بلینگام، فلوریان ویترز و بارلا یکی را انتخاب کند. بارلا از فصل ۲۰-۲۰۱۹ عضو اینتر است اما هرگز به‌خوبی ۲فصل اخیر نبوده. آنچلوتی او را برای رئال‌مادرید می‌خواست و باشگاه‌های انگلیسی زیادی برای خرید این هافبک خلاق ۲۷ساله صف کشیده‌اند اما خودش بازی در ایتالیا و زیرنظر اینتزاگی را ترجیح می‌دهد.

دیگران

اینتزاگی حتی بازیکنانی مثل مارکو آرناتوویچ پا به سن گذاشته که از بولونیا قرضی به این تیم آمده و همچنین یان زومر را که فقط برای پر کردن جای خالی نویر در دوران مصدومیت این دروازه‌بان به بایرن رفته و در تیم بزرگ دیگری بازی نکرده بود، به بازیکنانی فوق‌العاده تبدیل کرده. هنر سرمربی موفق ایتالیایی همین است؛ احیای بازیکنان و بازی گرفتن از بازیکنان مسن. خوش به حال مهدی طارمی!

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار