| کد مطلب: ۱۰۶۵۷۲۶
لینک کوتاه کپی شد

بازی ایران و عراق و یک رکورد عجیب! | گربه سیاه ایران امروز چه می‌کند؟

ایران و عراق در حالی امروز مقابل هم قرار می‌گیرند که از نظر بازی‌های رو در رو حریف نسبت به ایران برتری دارد، این هفتمین بازی دو تیم مقابل هم است.

بازی ایران و عراق و یک رکورد عجیب! | گربه سیاه ایران امروز چه می‌کند؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین، در طول تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا تیم های عراق و ایران شش بار به مصاف هم رفتند که جالب است بدانید کفه بردها به سوی عراق سنگینی می‌کند.

به نقل از ورزش سه، اولین جدال دو تیم‌ در این مسابقات به سال ۱۹۷۹ بحرین بر می‌گردد، جایی که عراقی‌ها توانستند این بازی را با نتیجه سه بر دو از آن خود کنند.

اما دومین و تلخ ترین جدال در بحبوحه جنگ تحمیلی و در سال ۱۹۸۷ در کشور کویت رخ داد، جایی که کویتی ها با خوش خدمتی محض برای تیم عراق تمام ظرفیت سالن را به تیم عراق تخصیص دادند و عراقی ها از فرش قرمزی که کویتی ها برای آنها پهن کردند نهایت استفاده را برده و پیروز شدند.

سومین و چهارمین جدال ایران با عراق در 1989 کره جنوبی رخ داد، جایی که جنگ ایران و عراق پس از هشت سال تمام شده بود و این اولین بازی دو‌ تیم در ورزش پس از جنگ بود که هر دو آن با پیروزی عراق پایان پذیرفت تا عراقی ها چهار بر صفر در بردها در جام ملتهای آسیا از ایران جلو بیفتند. بازی ایران و عراق در سال 1989 که پس از جنگ اتفاق افتاده بود بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت.

پنجمین و ششمین جدال ایران با عراق در سال 2013 و 2017 اتفاق افتاد که ایران با قدرت و با نتایج سه بر صفر عراقی‌ها را شکست داد تا در مجموع نتیجه تقابل‌های دو تیم چهار بر دو به سود عراق شود. بازی امشب هفتمین دیدار ایران و عراق در آسیاست که شاگردان عطایی کار سختی را مقابل این تیم نخواهند داشت.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار