| کد مطلب: ۱۰۶۲۲۹۰
لینک کوتاه کپی شد

صدای آبی پوشان درآمد

وضعیت وخیم استقلال | ستاره‌های تیم آبی پایتخت از بی‌پولی به ستوه آمده‌اند

در حالی که هواداران فوتبال برای شروع مسابقات لیگ برتر لحظه شماری می‌کنند، اوضاع استقلال به شکلی پیش می‌رود که بازیکنان و باتجربه های این تیم به بیان برخی حقایق پیرامون باشگاه پرداخته و رغبتی به شروع بازی‌های تیمشان در این مقطع ندارند.

وضعیت وخیم استقلال | ستاره‌های تیم آبی پایتخت از بی‌پولی به ستوه آمده‌اند

به گزارش آرمان ملی آنلاین، وقتی سرمربی استقلال دقایقی قبل از دیدار دوستانه تیمش در حالی که باید تمرکزش روی تیم باشد، با انتشار یک استوری در صفحه شخصی خود واژه «بیچاره» را درباره استقلال به کار می‌برد، می‌شود به عمق اتفاقات عجیب در این باشگاه پرطرفدار و مطرح پی برد. او بدون اینکه به جزییات بپردازد، با بیان اینکه نمی‌تواند به تنهایی با همه اتفاقات بجنگد، گلایه خود از وضع موجود را اعلام کرد و ساعتی بعد نوبت به بازیکنان و برخی اعضای کادرفنی رسید تا به بیان برخی حقایق پیرامون باشگاه پرطرفدار خود بپردازند.

به نقل از ورزش سه، مصاحبه‌های سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، ارسلان مطهری و حتی بهزاد غلامپور را که می‌خوانیم، یک واقعیت تلخ از جلوی چشمانمان رد می‌شود؛ اینکه ستاره‌های مطرح تیم آبی پایتخت از بی‌پولی ادامه‌دار به ستوه آمده‌اند و از بی‌تفاوتی محض نسبت به آنها گلایه‌های شدیدی دارند. همه آنها یک بغض فروخورده را در گلوی خود حمل می‌کنند که انگار با مصاحبه و کشیدن کار به رسانه‌ها نیز خالی از این حال و هوای دلسردکننده نمی‌شوند.

یک عصبانیت حاد از حرف‌های استقلالی‌ها پیداست که وقتی به سخن کشیده می‌شود، طعنه و کینه و ناراحتی و ناامیدی همراهش است. این جملات ارسلان مطهری را بخوانید: «ما نمی‌دانیم باید به چه کسی اعتماد کنیم و به کسی نمی‌توانیم اعتماد کنیم. هیچکس و هیچ نهاد و هیچ مسئول و هیچ شخصی به فکر استقلال نیست.»

یا آنجا که صدای بهزاد غلامپور، مرد خوش‌اخلاق استقلال، درمی‌آید و از جواد نکونام مایه می‌گذارد، اوج ناامیدی نسبت به آینده را نشان می‌دهد: «آقای نکونام ریسک بزرگی کرده که این تیم را بدون پول و بازیکن گرفته است و به نظرم با آبرویش بازی می‌کند.»

بدون تردید بازیکنان استقلال حالا فشار بیشتری را نسبت به گذشته روی شانه‌های خود احساس می‌کنند که حتی برای گلایه از مشکلات مالی اجازه نداده‌اند مسابقات شروع شود. حرف همه‌شان یک عبارت تکراری است؛ اینکه دوست ندارند استقلال مانند تیم‌های معمولی باشد و انتظارشان داشتن بهترین امکانات و شرایط مالی است. امکانات خوب برای داشتن یک تیم خوب و در حد قهرمانی در لیگ برتر.

آنها در روزی که قرار نبود هیچ خبرنگار و هواداری به ورزشگاه پاس برود، مقابل دوربین‌ها ایستادند و با لحنی تند از شرایط بد تیمشان گفتند. از اینکه ماه‌هاست پولی نگرفته‌اند و با همه مشکلات محکم ایستاده‌اند تا دل هواداران را شاد کنند.

همه حرف‌ها اما نشان از پایین آوردن انتظارات داشت؛ اصطلاحا استقلالی‌ها آب پاکی را روی دست هواداران خود ریختند. سیدحسین حسینی، کاپیتان استقلال، می‌گوید: «نمی‌خواهم هوادار را ناامید کنم، اما به فصل جدید نباید خیلی امیدوار باشیم. دلمان برای آقای نکونام می‌سوزد. فشارهای زیادی روی ایشان است ولی شرایط خوبی برایش رقم نزدند. امیدوارم همه چیز عادلانه باشد.»

بعد از او روزبه چشمی، کاپیتان دوم آبی‌ها، این جملات را بر زبان می‌آورد: «هواداران همیشه توقع دارند. بازی‌ها شروع شود، چه کسی می‌ماند؟ مربی، کادرفنی و بازیکنان می‌مانند. باخت باشد، فشار روی بازیکنان و مربیان است. هر اتفاقی که بیفتد، دوم بشوی، سوم بشوی و قهرمان نشوی، فشار روی ماست!»

هرچه که هست، استقلال هنوز فصل بیست و سوم از لیگ برتر شروع نشده، با چالش‌های دشوار و مشکلاتی عدیده دست و پنجه نرم می‌کند. بازیکنان استقلال که اکثرا قراردادهای خود را نسبت به فصل پیش کاهش داده‌اند، حدود 40 درصد از مطالبات سال قبل را دریافت نکرده‌اند و ماه‌هاست که پولی به حسابشان واریز نشده است. آنها به حق از مشکلات گلایه دارند و بدون تردید وقتی از مشکلات حرف می‌زنند، امیدشان به آینده بهتری است که انتظار دارند مدیران باشگاه برایشان رقم بزنند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار