| کد مطلب: ۱۰۶۱۰۹۱
لینک کوتاه کپی شد

آخرین جزئیات از تصمیم امیر عابدزاده برای پیوستن به استقلال یا پرسپولیس

اولین چیزی که بعد از پایان کار امیر عابدزاده و پونفرادینا در رسانه‌های ایرانی مطرح شد بازگشت او به ایران بود ولی هنوز خبر قطعی ای از این تصمیم در دست نیست.

آخرین جزئیات از تصمیم امیر عابدزاده برای پیوستن به استقلال یا پرسپولیس

به گزارش آرمان ملی آنلاین، در حالی که استوری احمدرضا عابدزاده که عکس خودش را کنار امیر با لوگوی پرسپولیس که انداخته بود روی پیراهن پسرش و این تیتر: "عشق پرسپولیس" بیانگر احساسات این اسطوره فوتبال ایران بود اما آنچه تا امروز سرنوشت حرفه‌ای عابدزاده کوچکتر را رقم زده تصمیمات واقع‌گرایانه بوده است.

به نقل از ورزش سه، امسال هم رویه در مورد امیر احتمالا تغییر نخواهد کرد و او ماجراجویی‌هایش را در اروپا ادامه خواهد داد، هرچند کار او با پونفرادینا بعد از دو فصل حضور در این تیم به پایان رسیده است. پایانی که برای این تیم اسپانیایی تلخ بود و بعد از چهار فصل حضور در لیگ 2 به لیگ دسته پایین تر سقوط کرد. او در دو فصل حضورش در پونفرادینا توانست در 65 مسابقه با پیراهن این تیم در مسابقه حضور یافته و 18 کلین شیت را با وجود دریافت 81 گل به ثبت رساند.

با این وجود اولین چیزی که بعد از پایان کار امیر و پونفرادینا در رسانه‌های ایرانی مطرح شد بازگشت او به ایران بود. خبری که طی تمام سال‌هایی که امیر در خارج از ایران حضور دارد شنیده شده، اما هیچوقت رنگ واقعیت نگرفته است. اولین گزینه‌ای که همیشه درباره عابدزاده کوچکتر مطرح می‌شود پرسپولیس است و البته منطقی هم هست، چرا که شاید در تاریخ کم باشند بازیکنانی که تمام دوران طفولیت و نوجوانی‌شان را در یک باشگاه گذرانده باشند. از این نظر محمد پروین را می‌توان در پرسپولیس با او مقایسه کرد که از همان کودکی در تمرینات و حتی روی نیمکت تیم حضور داشت.

امیرمتولد 1372 است و یک سالش بوده که احمدرضا عابدزاده به عنوان یکی از مهمترین ستاره‌های فوتبال ایران به پرسپولیس پیوست. از همان اولین روزهایی که او توان راه رفتن داشته در تمرینات حضور پیدا کرده و تا شانزده سالگی به طور مستمر در این تیم حضور داشته است. اتفاقی جالب اما جالب‌تر اینجاست که او هیچگاه شماره یک تیم بزرگسالان را به تن نکرد. برخلاف پدرش که به مدت 7 سال به عنوان ستاره اصلی و کاپیتان در این تیم حضور داشت. شاید همین باعث شده که حتی خود احمدرضا هم وقتی دید علی بیرانوند قصد جدایی دارد علاقه‌اش به حضور امیر در پست شماره یک پرسپولیس علنی کرد. 

با این وجود اما اکنون بیرانوند اینجاست و از طرف دیگر  به نظر می‌رسد امیر کماکان می‌خواهد در خارج از ایران به فوتبالش ادامه بدهد. در خبرهای غیررسمی صحبت از پیشنهاداتی از کشور اسپانیا مثل رئال ساراگوسا که در لیگ 2 حضور دارد شنیده می‌شود هرچند با توجه کارنامه موفقش او در فوتبال پرتغال و لیگ برتر این کشور احتمال بازگشت به آنجا نیز هست.  

آنچه مشخص است اینکه با وجود اینکه احمدرضا و امیر هر دو دروازه‌بان‌های مطرح و ملی‌پوشی بودند اما شاید تفاوت زیادی در نحوه تصمیم‌گیری‌شان وجود داشته باشد آنجا که پدر با قلب تصمیم می‌گیرد و پسر همیشه واقع‌گرایی را انتخاب می‌کند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار