| کد مطلب: ۱۰۶۱۰۱۲
لینک کوتاه کپی شد

حذف صد درصدی دلالی در فوتبال ایران؟ | قانون جدید در راه است

احسان اصولی از تصویب قوانین جدید برای مبارزه با دلالی در فوتبال ایران خبر داد.

حذف صد درصدی دلالی در فوتبال ایران؟ | قانون جدید در راه است

به گزارش آرمان ملی آنلاین، مهدی تاج پس از حضور در سمت ریاست فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود که این نهاد برنامه‌هایی برای مبارزه با دلالی در فوتبال ایران خواهد داشت. احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال، در گفتگویی با ورزش سه در این باره توضیحاتی ارائه داد و اعلام کرد بررسی‌هایی در این خصوص صورت گرفته و این احتمال وجود دارد که در جلسه بعدی هیئت رئیسه قوانین جدیدی تصویب شود.

به نقل از ورزش سه، توضیحات احسان اصولی در این خصوص را در ادامه می‌خوانیم:

مبحث دلالی در فوتبال در فدراسیون بررسی می‌شود

یکی از مباحثی که در فوتبال بسیار محل بحث است و مدتی هم هست که در فدراسیون فوتبال با تاکید ریاست محترم فوتبال، آقای تاج و همکارانم در هیئت رئیسه داشتند، مورد بررسی قرار گرفته است، مبحث دلالی در فوتبال، آسیب‌شناسی این موضوع و شیوه‌هایی است که دلالی سعی می‌کند در فرآیندهای فوتبال تاثیرگذار باشد. فدراسیون فوتبال به دنبال ایجاد شرایطی برای سالم سازی فرآیندها در نقل و انتقالات و جابجایی‌ها و اساسا مدیریت فوتبال با کمترین اثرپذیری از دلالی است و مطالعات و اقداماتی در این زمینه در فدراسیون فوتبال در جریان است.

سختگیری‌ها به شکلی خواهد بود تا اثرگذاری دلالی کاهش پیدا کند

همانطور که من بعد از چند جلسه هیئت رئیسه گفتم، موضوع ساماندهی و برنامه کارگزاران فوتبال یا ایجنت‌ها یکی از موضوعاتی است که در هیئت رئیسه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با نظرات کارشناسی که دوستان و صاحب نظران داشتند، اصلاحاتی در این آیین‌نامه انجام شده و امیدوارم در جلسه آتی هیئت رئیسه، این آیین‌نامه به تصویب برسد. سختگیری‌ها و ایجاد ساختارها و نظام حاکم بر روابط بین باشگاه‌ها، بازیکنان، نظامات مربوط به نقل و انتقالات و ... به نحوی طراحی شده که دلالی در فوتبال کمترین اثر را داشته باشد.

حذف کامل دلالی سخت است اما...

واقعیت این است که شاید حذف صد درصدی دلالی و شیوه‌های تاثیرگذاری آن کار سختی باشد اما ما به حداقل رساندن این موضوع را دنبال می‌کنیم. یکی از تاثیرهای بحث قانون سقف بودجه در باشگاه‌ها، بر روی فرآیندها و اتفاقات مربوط به دلالی در فوتبال است. ما و ریاست محترم فدراسیون فوتبال روی این موضوع مصمم هستیم و با تاکیدهای ایشان و همکاران محترم در فدراسیون این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنیم تا محل اثرگذاری آن را به کمترین میزان ممکن برسانیم.

پذیرای نظرات تمام کارشناسان هستیم

جا دارد از جناب آقای جلالی که از اساتید شناخته‌شده و مربیان محبوب و مدرس ارزشمند فوتبال ما هستند و همچنین از همه صاحب نظران و پیشکسوتان دعوت کنم که نظرات خودشان را در این مسیر به ما منتقل کنند‌. ما آماده شنیدن نظرات و پیشنهادات و دیدگاه‌هایی که می‌تواند برای به حداقل رساندن اثرگذاری دلالی در فوتبال به ما کمک کند، هستیم. از همه عزیزان و بزرگواران دعوت می‌کنیم که اگر شناخت و نظر ویژه‌ای دارند، به ما منتقل کنند؛ ما در این مسیر بسیار مصمم هستیم تا مصوبات و اقدامات موثری را به انجام برسانیم تا موضوع دلالی به نحوی مدیریت شود تا فوتبال ما فرصت رشد بیشتری داشته باشد و استعدادهای ما بتوانند بدون دغدغه و نگرانی از اینکه جای‌گذاری‌ها فارغ از مباحث فنی صورت بگیرد، کار خود را دنبال کنند و در فضایی سالم شاهد توسعه و رشد هر چه بهتر فوتبال‌مان باشیم.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار