| کد مطلب: ۱۰۶۶۱۱۳
لینک کوتاه کپی شد

مهوش صبرکن: دستمزدهای تلویزیون در ‌شأن بازیگران نیست

آرمان ملی : مهوش صبرکن، بازیگر باسابقه تلویزیون که حضورش در سریال «پس از باران» در نقش «خانم بزرگ» هنوز از خاطر بسیاری نرفته است از نحوه برخورد با هنرمندان در زمینه بحث مالی گله‌مند است.

مهوش صبرکن: دستمزدهای تلویزیون در ‌شأن بازیگران نیست

او که مدت‌هاست در تلویزیون حضور ندارد دلیل این دیده‌نشدن را ابتدا کمبود متن‌های خوب می‌داند و سپس مشکلات مالی که همواره هنرمندان را آزار می‌دهد. مهوش صبرکن در گفت‌وگویی با «ایسنا» در توضیح این مساله‌ گفت: مدتی قبل به خاطر پروژه‌هایی که با آنها کار کردم، مشکلاتی برایم پیش آمد و سر پرداخت‌ها و قسط‌های آخر کارم خیلی اذیت شدم و درگیری زیادی داشتم تا پولم را نقد کنم. طی این مدت هم پیشنهاد داشتم ولی بنا به‌دلایلی قسمت نشد همکاری کنم، مدتی سفر و درگیر کارهای شخصی‌ام بودم.

فعلا هم کاری برای تلویزیون ندارم. برای شبکه نمایش خانگی هم تا به حال تجربه همکاری نداشتم اما در کل یا متن‌های خوبی برای تلویزیون نداریم یا کارها اکثرا در شهرستان هستند و برایم مقدور نیست کار کنم؛ البته من کارِ شهرستان قبول می‌کنم ولی متأسفانه مبالغی که پیشنهاد می‌دهند آنقدر کم است که به سختیِ کارش نمی‌ارزد؛ به همین خاطر عطایش را به لقایش می‌بخشیم. این بازیگر حرف‌هایش را درباره فضای کاری در شبکه نمایش خانگی اینگونه ادامه داد: کارها در تلویزیون زیاد نیستند و بیشتر به سمت شبکه نمایش خانگی رفته‌اند.

آنجا هم یکسری ارتباطاتی وجود دارد که گروه‌ها خودشان با خودشان کار می‌کنند. من هم ترجیح می‌دهم فعلا استراحت کنم. به‌نظرم اول از همه کاری که پیشنهاد می‌شود باید خوب باشد و بعد اینکه مبلغی که پیشنهاد می‌دهند گاهی در‌ شأن هنرمندان نیست که برایشان ارزش داشته باشد تا تندرستی، سلامت و آرامششان را پای کار بگذارند. به هر حال کار ما سختی زیادی دارد. فعلا ترجیحم این است استراحت کنم تا ان‌شاءا... ببینیم در آینده خدا چه می‌خواهد. این بازیگر سپس به مشکلات بودجه‌ای در شبکه نمایش خانگی اشاره کرد و توضیح داد: در شبکه نمایش خانگی پیش‌تر مشکل بدقولی در پرداخت‌ها وجود نداشت اما متاسفانه آنجا هم جدیدا باب شده که باعث تاسف است؛

به عنوان مثال برای من هنرمند با سن و سالی که دارم کاری که انجام می‌دهم باید مبلغی که می‌دهند ارزش داشته باشد. تهیه‌کنندگان هم اکثرا نگاه به جیب خودشان می‌کنند که کار برایشان دربیاید، به این توجه نمی‌کنند که هنرمند چقدر سابقه‌ دارد یا چه رزومه کاری دارد، آیا پیشکسوت است یا خیر. صبرکن در ادامه همین صحبت‌هایش در پاسخ به اینکه حضور در تلویزیون را ترجیح می‌دهد یا شبکه نمایش خانگی؟ خاطرنشان ‌کرد: من بازیگرم و مدیوم برایم فرقی ندارد؛ حالا چه شبکه نمایش خانگی و چه تلویزیون. آن‌قدر در این سال‌ها برای تلویزیون کار کردیم و ارادت خودمان را به تلویزیون نشان داده‌ایم که نیازی به ثابت کردنش نیست اما تا به حال برایم تجربه بازی در شبکه نمایش خانگی پیش نیامده است ولی برای همسرم آقای پاک‌نیت پیش آمده و اولین کارش هم سریال «شهرزاد» بود. به هر حال ما بازیگریم و برایمان فرقی نمی‌کند کجا کار می‌کنیم. اگر درخواست داده شود، به تفاهم برسیم و متن را دوست داشته باشیم کار می‌کنیم.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار