| کد مطلب: ۱۰۶۵۷۵۹
لینک کوتاه کپی شد

بازیگران جدید به پرهزینه‌ترین سریال ایران وارد شدند

حسین طاهری تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» جزئیاتی از روند ساخت این سریال اعلام کرد و از پیوستن تعداد زیادی از بازیگران شاخص جدید به این مجموعه تا دوماه دیگر خبر داد.

بازیگران جدید به پرهزینه‌ترین سریال ایران وارد شدند

به گزارش آرمان ملی آنلاین، حسین طاهری اظهار کرد: ساخت فصل ایران سریال سلمان فارسی اخیرا آغاز شده است و ما نخستین روز فیلمبرداری را با حدود ۶۰۰ نفر از هنروران سینمایی و تئاتری از استان‌های مختلف کشوردر کاروانسرای مرمر آغاز کردیم، امیدواریم طی کمتر از دوسال بتوانیم فصل ایران را که جدی‌ترین فصل سریال است به پایان برسانیم.

به نقل از ایرنا، وی افزود: این فصل مهم در فضایی با معماری ویژه دوره ساسانی که خود نخستین مجموعه‌ منحصر به فرد ساخت و سازهای دوره ایران باستان در کشور است، فیلمبرداری می‌شود. این بناها از بناهای ماندگار در شهرک غزالی خواهد بود.

تهیه کننده سریال سلمان فارسی با بیان اینکه مراحل صفر تا صد ساخت این بناهای ارزشمند در ظرف کمتر از پنج ماه با دستان هنرمندان جوان عزیزمان انجام شده است، گفت: این ساخت و سازهای باشکوه دوره ساسانی در این شهرک از پنج هزار متر مربع، به ۲۰ هزار متر مربع تا اوایل پاییز خواهد رسید و امیدواریم تا پایان فصل ایران ساخت حدود ۸۵ هزار مترمربع لوکیشن‌های دوره ساسانی را شاهد باشیم‌ که شامل کاروانسرای مرمر، مجموعه مرکزی ماربین (آتشکده، دیوانخانه، سربازخانه و...) ، شهر جی، شهر تیسفون، مجموعه خانه بودخشتان، کاخ تیسفون و ... است.

طاهری همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری پیرامون تخریب برخی لوکیشن‌های قدیمی‌ در شهرک سینمایی برای ساخت لوکیشن‌های سلمان فارسی عنوان کرد: خیر، مدیریت شهرک غزالی براساس یک برنامه کامل و جامع مشغول بازسازی شهرک است و فقط محل برخی لوکیشن‌هاجابه‌جا خواهد شد که مشغول انجام این کار هستند. ما بر اساس مجوزِ شهرک و میزان مساحتی که به ما اختصاص داده شده، بخش ایران را می‌سازیم.

تهیه کننده سریال سلمان فارسی با بیان این‌که از هیچ تجهیزات و مواد وارداتی در ساخت لوکیشن‌ها استفاده نکردیم، درباره توجه به مستندات تاریخی در ساخت فضاهای تاریخی دوره ساسانی عنوان کرد: بیشترین توجه ما این است که اجزاء با مستندات ساخته شده و کوچکترین خطایی نداشته باشد. شما استحضار دارید که در فیلمسازی بخشی استنادی و بخشی ذوق و سلیقه طراح و کارگردان فیلم است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه هرازگاهی نام بازیگرانی که به مجموعه سلمان افزوده شده‌اند در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، بازیگران جدیدی در هفته‌های آتی به پروژه اضافه می‌شوند؟ گفت: بله، حدود دوماه دیگر که فصل مهمی‌از قسمت ایران در مجموعه «ماربین» فیلمبرداری می‌شود، تعداد کثیری از بازیگران به پروژه ملحق خواهند شد. عمده دوستان بازیگر در سینما، تلویزیون و تئاتر، علاقه‌مند هستند در سریال سلمان بازی کنند.

طاهری اضافه کرد: براساس گفت‌وگوهای اولیه که با خیلی از بازیگران درجه یک کشور انجام داده‌ایم، امیدواریم ظرف دو ماه آینده قراردادهایشان منعقد و وارد صحنه شوند.

وی همچنین با اشاره به حضور بازیگرانی از اقوام و قومیت‌های مختلف در سریال گفت: بیش از ۴۰ بازیگر خارجی در فصل اول از مراکش، تونس، یونان و ارمنستان بازی کردند که البته تعداد بازیگران خارجی در فصل ایران کمتر است. در فصل حجاز شاهد حضور بازیگران بسیاری از جهان عرب، آسیا و اروپا خواهیم بود.

تهیه کننده سریال سلمان فارسی با بیان اینکه فیلمبرداری فصل ایران سریال از ۱۹ مرداد به طور رسمی‌آغاز شده است اظهار کرد: برنامه‌ریزی ما برای تولید فصل ایران حدود دوسال است که تلاش داریم به پایان برسد، همچنین امروز اعلام می‌کنیم که پیش تولید فصل حجاز هم شروع شده است و اکنون همکاران ما در بخش حجاز مشغول کار طراحی، بررسی و انتخاب لوکیشن‌ها و ... هستند تا پیش تولید فصل حجاز را هم‌زمان و با سرعت مناسبی آغاز کرده باشیم.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار