| کد مطلب: ۱۰۶۴۲۹۶
لینک کوتاه کپی شد

دعوت یک جشنواره خارجی از دانشجویان تئاتر ایران

آلبرت بیگ‌جانی، نماینده جشنواره شکسپیر ارمنستان اعلام کرد که امسال این جشنواره با محوریت تئاتر دانشجویی و شکسپیر برگزار می‌شود و از دانشجویان ایرانی دعوت کرد تا آثار خود را برای شرکت در این رویداد هنری ارایه دهند.

دعوت  یک جشنواره خارجی از دانشجویان تئاتر ایران

به گزارش آرمان ملی آنلاین، این فعال تئاتر که با برگزاری برخی از جشنواره‌های مهم منطقه همکاری دارد، با ارایه جزییاتی درباره برگزاری دو جشنواره «هایفست» و «شکسپیر» خبر داد که جشنواره «شکسپیر» امسال  در تاریخ  ا الی ۷ آبان در ایروان برگزار خواهد شد. 

به نقل از ایسنا، بیگ‌جانی اضافه کرد: در کنار اجرای آثار نمایشی، همچون دیگر جشنواره‌های دانشجویی، پذیرای کارگاه‌های آموزشی، سمینارها، اجراهای مشترک و ... هستیم. ضمنا دوستانی که کار آماده دانشجویی با محوریت شکسپیر دارند، برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از طریق ارایه پیام به صفحه شخصی من،  https://www.instagram.com/deemak_theater/ اعلام آمادگی کنند. 

او که دبیری بخش ایران جشنواره «هایفست» را بر عهده دارد، درباره برگزاری دوره جدید این جشنواره گفت: بیست ویکمین دوره برگزاری هایفست از ۱۰ الی ۱۸ مهر در ایروان برگزار می‌شود. در جشنواره امسال اجراهایی از تئاترها و شخصیت‌های مطرح دنیای نمایش را خواهیم داشت که معروف‌ترین آن نمایش «درخلوت مزارع پنبه» با بازیگری اسطوره بازیگری آمریکا جان مالکویچ خواهد بود.

 بیگ‌جانی اضافه کرد: همچنین شاهد اولین اجرای نمایش «اشغال» به نویسندگی برنده جایزه نوبل ۲۰۲۲ آنی ارنو خواهیم بود که اولین اجرای خارج از فرانسه این نمایش میباشد. ضمن اینکه خود خانم ارنو نیز ورک شاپی برگزار خواهد کرد.

او با ارایه توضیحاتی درباره دیگر آثار شرکت‌کننده در جشنواره «هایفست» افزود: در این دوره جشنواره، شاهد اجرای مدرن هنرمند معروف روس دیانا ویشنوا از کمپانی باله مارینسکی هستیم. ضمن اینکه از نروژ نیز نمایشی به کارگردانی یو استرومگرن روی صحنه خواهد رفت.

بیگجانی ادامه داد: همچنین به سبب فضاهای زیبای شهری ایروان، مانند سال‌های پیش اجراهای زیبای محیطی و خیابانی را شاهد خواهیم بود.

مدیر روابط بین‌الملل گروه هنری دیماک، درباره نمایش‌های ایرانی حاضر در این دوره از جشنواره گفت: انتخاب کارهای ایرانی هنوز به پایان نرسیده ولی به زودی آثار شرکت‌کننده اعلام خواهد شد.  انتهای پیام

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار