| کد مطلب: ۹۴
لینک کوتاه کپی شد

دیار سردار سازندگی میزبان یار آیت‌الله هاشمی شد

روحانی: مسیر اعتدال و اصلاحات را رها نمی‌کنیم

مردم شهر کرمان با شعار«وصیت هاشمی، حمایت از روحانی»، « سلام بر روحانی، درود بر خاتمی» امروز میزبان حجت‌الاسلام حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدند.

روحانی: مسیر اعتدال و اصلاحات را رها نمی‌کنیم

آرمان - حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز به کرمان سفر کرده است، با استقبال گسترده مردم این شهر مواجه شد.

در طول مسیر فرودگاه تا ورزشگاه تلاش، هواداران حسن روحانی با پرچم‌های بنفش و سر دادن شعارهایی از او حمایت کردند.

سالن تلاش از ساعتی قبل از آغاز سخنرانی رییس جمهور از جمعیت پر شده و حاضران شعار می‌‌دهند «وصیت هاشمی، حمایت از روحانی»، « سلام بر روحانی، درود بر خاتمی» و ... سر می‌دهند.

در این مراسم قرار است محسن هاشمی فرزند آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی در حمایت از حسن روحانی سخنرانی کند.

محسن هاشمی: روحانی روحیه و منش آیت‌الله هاشمی را دارد

فرزند آیت‌الله هاشمی با بیان اینکه در جای جای خاطرات پدرش نام حسن روحانی دیده می‌‌شود، گفت: می‌توان روحیه و منش آیت‌الله هاشمی را در روحانی دید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به کرمان، محسن هاشمی در مراسم انتخاباتی حسن روحانی که پیش از عصر امروز در سالن تلاش کرمان برگزار شد، با بیان اینکه خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه مردمش بخواهند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با قانون اساسی و عملکرد خود نشان داده است راه تعیین سرنوشت را بازگذاشته و مردم با حضور در انتخابات می‌توانند سرنوشت خود رابه راحتی تعیین کنند.

او گفت: باید به توصیه آیت‌الله هاشمی برای شرکت در انتخابات توجه ویژه‌ای داشت به ویژه در انتخابات پیش‌رو. وظیفه ما خطیرتر است زیرا آقای روحانی با برنامه‌ریزی‌های چهار ساله خود توانستند زیربنای فعالیت خود را آماده کنند و در دوره دوم است که می‌توان از این فعالیت‌ها میوه‌چینی کرد.

فرزند آیت‌الله هاشمی ادامه داد: می‌دانیم که در چهار سال نمی‌توان نتیجه گرفت زیرا باید زیربنا و مقدمات فراهم شود. هیچ رئیس جمهوری نتوانسته است تمام مسائلی که قول داده را به نتیجه برساند بنابراین از همه مردم می‌خواهم با رای خود به آقای روحانی این وظیفه خطیر را برعهده ایشان بگذارید.

محسن هاشمی با بیان اینکه آقای روحانی همیشه در کنار آیت‌الله هاشمی بودند، تصریح کرد: در جاجای خاطرات آیت‌الله هاشمی، نام آقای روحانی را می‌‌بینید. ایشان هشت سال در کنار آیت‌الله هاشمی جنگ را مدیریت کردند. هشت سال در دولت سازندگی شرایط امنیتی و سیاسی کشور را مدیریت کردند. شما می‌توانید روحیه و منش آیت‌الله هاشمی را در آقای روحانی ببنید.

او افزود: امیدوارم به توصیه آیت‌الله هاشمی که راه روحانی باید ادامه یابد، عمل کنید.

روحانی: مسیر اعتدال و اصلاحات را رها نمی‌کنیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهور گفت: ما باید راه‌مان را ادامه بدهیم راه ما راه آزادی است. نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌های ما حکم فرما شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا ، حسن روحانی پیش از ظهر امروز در سالن تلاش کرمان گفت: بر مردم، آقایان و بانوان عزیز کرمان و مردم شهرستان‌های این استان به ویژه کرمان و سیرجان سلام می‌کنم که سفر به دیار آنها جزو برنامه‌های من بود ولی به زمان دیگری موکول شد.

او ادامه داد: در روزهای بسیار مهم و مقدسی قرار داریم و برای رسیدن به آرمان‌مان باید همه توان‌مان را بکار ببریم.

جای آیت الله هاشمی در این ایام خالی است

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به اعیاد شعبانیه و تبریک آن به مردم کرمان اظهار داشت: هرچه داریم از سالار شهیدان امام حسین (ع) داریم. انقلاب و پیشرفت ما به دلیل عشق ما به خاندان اهل بیت است. واقعا در این ایام جای مرحوم آیت‌الله هاشمی خالی است. ای کاش می‌شد از فیض آن سیاستمدار پخته و صابر و آن مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام راحل و برای حراست از انقلاب به عنوان یار دیرین در کنار رهبر انقلاب بود، بیشتر استفاده کنیم.

با صداقت و شفافیت باهم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم

روحانی با بیان اینکه امروز ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم، تصریح کرد: ما مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد. ما در مسیری که در سال ۹۲ باهم آن را عهد کردیم و تا امروز درآن مسیر حرکت کردیم, امروز هم باید راه را ادامه بدهیم.

او با بیان اینکه از روز اول تصمیم گرفتیم با صداقت و راستگویی و شفافیت باهم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: اگر روزی در این کشور دروغ جای خود را پیدا کند پیشرفت از این کشور رخت می‌بندد. ما سال‌ها حرف‌های دروغ را شنیدیم و دیدیم کشور در مسیر پرتگاه قرار گرفت. امروز ملت ما آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیستند. امروز ملت ما پس از این همه مقاومت و ایستادگی نشان داده است شعار دادن و وعده بی‌پایه دادن و آمار و ارقام برای آینده ساختن نمی‌تواند گوش شنوایی در میان مردم بزرگوار و فهیم مردم ایران داشته باشد.

نمی‌گذاریم دوباره فضای امنیتی در دانشگاه‌ها حاکم شود

این نامزد انتخابات ادامه داد: ما باید راه‌مان را ادامه بدهیم راه ما راه آزادی است. نمی‌گذاریم بار دیگر فضای امنیتی در دانشگاه‌های ما حکم فرما شود. / ایلنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار