| کد مطلب: ۲۱۱۲۰۰
لینک کوتاه کپی شد

دکتر رحمانی فضلی:

کاهش آسیب های اجتماعی جزء طرح های اولویت دار دولت طی سالهای اخیر بوده است

قائم مقام رئیس جمهور در شورای اجتماعی کشور، در حاشیه یکصد و سی و هشتمین جلسه این شورا که دوم خرداد ماه در محل وزارت کشور برگزار شد، مهمترین موضوعات مطرح در این جلسه را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.

کاهش آسیب های اجتماعی جزء طرح های اولویت دار دولت طی سالهای اخیر بوده است

آرمان ملی آنلاین -به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی وزیر کشور در حاشیه نشست شورای اجتماعی کشور که امروز در محل وزارت کشور با حضور دستگاههای ذی ربط برگزار شد با تشریح این موضوع که کاهش آسیب های اجتماعی جزء طرح های اولویت دار دولت و مجموعه وزارت کشور طی سالهای اخیر بوده است؛ گفت: حاشیه نشینی یکی از اولویت هایی است که مقام معظم رهبری به عنوان یک آسیب اجتماعی طرح فرموده اند و بر همین اساس دستگاههای ذی ربط در این امر خطیر بسیج شده اند.
وزیر کشور با اشاره به این موضوع که در شورای اجتماعی با همکاری همه دستگاه های اجرایی طرحی تهیه شد که مبتنی بر آن در خصوص حاشیه ها و محلات در دو بعد کالبدی، اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است؛ گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده همه دستگاه های متولی، معین و همکار در امر کاهش آسیب های اجتماعی مشخص شدند و تاکنون اقدامات خوبی هم انجام شده است.
دکتر رحمانی فضلی با تاکید بر این موضوع که خوشبختانه تقسیم وظایفی خوبی میان دستگاهها در امر کاهش آسیب های اجتماعی صورت گرفته است؛ خاطر نشان کرد: امروز بیش از ۴۴۰ محله را وزارت راه و شهرسازی در قالب ستادی که متولی این کار است برعهده گرفته است.
وی همچنین در خصوص نقش وزارت کشور هم گفت: بیش از ۲۰۰ محله را وزارت کشور در قالب دفاتر تسهیل گری بر عهده دارد و البته همه دستگاه ها در قالب کارگروه های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، فنی و امنیتی تقسیم بندی شده اند و با رعایت اولویت ها کارها را به نحو مناسبی انجام می دهند.
وزیر کشور با تصریح این موضوع که طبق گزارش اخذ شده از نهادهای متولی، روند کار در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی مناسب و رضایت بخش است؛ گفت: البته بدلیل فاصله عقب افتادگی وعدم تعادل و توازن در امکانات، منابع و فعالیت ها هنوز از هدف خود فاصله داریم.
وی اضافه کرد: هرچند حرکت خوبی در این حوزه شکل گرفته اما تا وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد.
وزیر کشور در بخش دیگری از توضیحات خود به ضرورت هماهنگی و هم افزایی بیشتر دستگاههای ذی ربط در امر کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: امروز مقرر شد دستگاه اجرایی، امنیتی و شهرداری ها منابع خود را در سالجاری با اولویت مناطق حاشیه نشین تقسیم بندی کنند.
وی اضافه کرد: ان شاا... در ۱۴۰۰ با رعایت اولویت و نگاه جامع یعنی در کنار کار کالبدی، کارهای فرهنگی و اجتماعی و آموزشی در مناطق حاشیه نشین را با هم داشته باشیم.
موضوع شهرهای نمونه و موفق در کاهش آسیب های اجتماعی و حاشیه نشینی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در حاشیه نشست شورای اجتماعی کشور بود و در این خصوص گفت: در سه شهر مشهد، سنندج و خمینی شهر کارهای بسیار خوبی در حوزه حاشیه نشینی انجام شده که ان شاا... این الگوی موفق با هماهنگی های صورت گرفته به سایر شهرهای کشور تسری یابد.
وزیر کشور همچنین با اشاره به آثار اجتماعی کرونا به عنوان دستورکار دیگر در جلسه امروز شورای اجتماعی گفت: در این خصوص مقرر شد آثار اجتماعی این بیماری از سوی دستگاههای مربوط پیگیری و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
وزیر کشور با تاکید بر این موضوع که معتقد هستیم هم در ایام بیماری کرونا و پسا کرونا با مسایل اجتماعی مواجه خواهیم بود؛ گفت: برای مدیریت صحیح این شرایط، هم مردم و هم دستگاههای اجرایی، باید متوجه این امر باشند و نسبت به آن حساسیت داشته باشند.
وزیر کشور در ادامه گفت: آخرین وضعیت معتادین متجاهر از دیگر موضوعات امروز نشست شورای اجتماعی بود و در این خصوص تاکید شد ستاد مبارزه با مواد مخدر و بقیه دستگاه های متولی، در چارچوب تصمیمات قبلی، نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و در جمع آوری و درمان آنها تسریع کنند.
دکتر رحمانی فضلی در پایان خاطر نشان کرد: شورای اجتماعی کشور، در سال جاری، با اولویت بندی هایی که انجام داده به وظایف خود عمل خواهد کرد و در بازه زمانی مشخص گزارش اقدامات را خدمت مردم عزیز خواهیم داد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار