| کد مطلب: ۱۰۶۶۶۴۷
لینک کوتاه کپی شد

سردار رئوفی‌نژاد به دبیرکل اصولگرا: حرف‌هایت کذب محض است

آرمان ملی : محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شخصیت بی‌تجربه‌ای نیست و سال‌هاست که در سیاست حضور دارد اما مشخص نیست چرا چند صباحی در دایره حاشیه گرفتار شده است.

سردار رئوفی‌نژاد به دبیرکل اصولگرا: حرف‌هایت کذب محض است

در آخرین نمونه اظهاراتی درباره استاندار سابق کرمان داشت که با واکنش مواجه شد. او گفته بود: «مجلس هفتم که نماینده کرمان بودم، سردار رئوفی استاندار کرمان بود، خبردار شدم که کرمان فرماندار ندارد و سرپرست در فرمانداری است. به استاندار گفتم چرا فرماندار انتخاب نمی‌کنی؟ در پاسخ به مضمون این جمله را گفت که من نذر کردم تو بگویی چه کسی فرماندار شود، هرکس که تو بگویی را فرماندار می‌کنم. جواب دادم آقای رئوفی‌ تا پایان دولت هم صبر کنی امکان ندارد فرماندار معرفی کنم. وظیفه شماست که فرماندار منصوب کنی و وظیفه من است که از او کار بخواهم و حمایتش کنم. اما الان نمایندگان را ببینید؛ از زمانی‌که رقابت انتخاباتی آغاز می‌شود وعده تغییر استاندار و فرماندار می‌دهند تا زمانی‌که در مجلس این کارها را دنبال می‌کنند. مدیرکل و مدیرعامل عوض می‌کنند در حالی‌که نماینده حق چنین کاری ندارد.» این جملات محمدرضا باهنر است که چندی پیش بیان کرد. که سبب زیرسوال رفتن جایگاه استاندار وفرماندار شده بود. پس از آن سردار سرتیپ محمد رئوفی‌نژاد استاندار وقت کرمان نیز در جوابیه‌ای در پاسخ به سخنان محمدرضا باهنر نوشته است: «امام حسین (ع) می‌فرماید «صدق و راستی عزّت است و دروغگویی «ناتوانی» است.» در مصاحبه‌ای که خبرگزاری ایسنا در روزهای اخیر با آقای محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است، مطلبی از وی به نقل از بنده منتشر شده مبنی بر این‌که «مجلس هفتم که نماینده کرمان بودم، سردار رئوفی استاندار کرمان بود، خبردار شدم که کرمان فرماندار ندارد و سرپرست در فرمانداری است. به استاندار گفتم چرا فرماندار انتخاب نمی‌کنی؟ در پاسخ به مضمون این جمله را گفت که من نذر کردم تو بگویی چه کسی فرماندار شود، هرکس که تو بگویی را فرماندار می‌کنم. جواب دادم آقای رئوفی‌ تا پایان دولت هم صبر کنی امکان ندارد فرماندار معرفی کنم. وظیفه شماست که فرماندار منصوب کنی و وظیفه من است که از او کار بخواهم و حمایتش کنم.» این در حالی‌ است که موضوع مطرح شده توسط آقای باهنر کذب محض است و از شخصیتی مثل ایشان جای بسی تاسف و تعجب دارد. آقای باهنر به‌خوبی می‌داند، سبک مدیریت بنده چه در دوران فرماندهی و چه در دوران استانداری از این نوعی که وی به آن اشاره کرده، هرگز نبوده است، بلکه همیشه با توکل به خداوند و توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای و همچنین با اقتدار و بدون ملاحظه و بدون مماشات و بدون باج دادن به هیچ شخص و جناحی بوده وهیچ‌وقت خودم را مدیون و وام‌دار فرد و جناحی ندانسته‌ام و همیشه مدیون مردم و شهدای گرانقدر بوده‌ام. با تاکید مجدد بر اینکه مطالب آقای باهنر در مورد بنده کذب محض است به وی توصیه می‌کنم، بهتر است از سوژه‌های مناسب و واقعی که کاربردهای تبلیغاتی برای حمایت از افراد مورد نظرش دارد، بهره ببرد و نه با استفاده از مطالب غیرواقع.»

*بانر در جایگاه تهدید اصلاح‌طلبان

یا در تیرماه به اصلاح‌طلبان انتقاداتی کرده که قابل تامل است. باهنر گفته بود: «من جبهه اصلاحات را نصیحت می‌کنم که به صندوق رأی بازگردند. حتی برخی از سران این جبهه به این جمع‌بندی هم رسیدند که تنها راه حیات در عرصه سیاسی صندوق رأی است. با لشکرکشی در خیابان و اغتشاش راه به جایی نمی‌برند. خارجی‌های گردن کلفت به‌جایی نرسیدند و این‌ها هم در این صورت رقیب خود را نظام تعریف کرده و خارج از نظام خواهند بود. در این صورت دیگر باید جوابگوی هسته سخت نظام باشند. اما اینکه فلان شخص را قبول نداشته باشند اشکال ندارد. داخل نظام به رقابت و ارائه برنامه بپردازند، اما اینکه دنبال تحریم باشند خروج از نظام است. فرانسه هم که مهد دموکراسی است در قانون اساسی فرانسه نوع نظام سیاسی لائیک بیان شده که با هیچ اصل دموکراتیکی قابل تغییر نیست. هیچ حکومتی با دشمنان خود رودربایستی ندارد. اصلاح‌طلبان اگر می‌خواهند داخل نظام باشند باید در انتخابات شرکت کنند.» عباس عبدی تحلیلگر مسائل سیاسی درواکنش به این ادعای باهنر نوشت: «در کشوری که مردم برای خرید پراید حتی با قیمت نجومی، در صف می‌ایستند، چه بلایی سر انتخابات آورده‌اید که برای رای دادن مردم، کارتان به تهدید کشیده؟ راه دیگری هم هست، برای عدم شرکت زندان و جریمه تعیین کنید.»

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار