| کد مطلب: ۱۰۶۲۳۶۸
لینک کوتاه کپی شد

خداحافظی مرتضوی مقدم از دیوان عالی کشور جدی شد؟

برخی منابع خبری از تغییرات احتمالی در دیوارن عالی کشورخبر می‌دهند. به گفته آنها مرتضوی مقدم در آستانه خداحافظی با کرسی ریاست دیوان عالی کشور است و جای خود را به محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور خواهد داد.

خداحافظی مرتضوی مقدم از دیوان عالی کشور جدی شد؟

احتمال خداحافظی مرتضوی‌مقدم از دیوان عالی کشور/ دادستان کل کشور در یک قدمی ریاست دیوان عالی؟!

برخی منابع از تغییرات محتمل در دیوان عالی کشور خبر می‌دهند. به گفته این منابع، سید احمد مرتضوی مقدم در آستانه خداحافظی با کرسی ریاست دیوان عالی کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای حقوقی جمهوری اسلامی است. پیگیری‌ها حاکی از آن است که محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، جدی‌ترین گزینه برای تصدی کرسی ریاست دیوان عالی است.

احتمال خداحافظی مرتضوی‌مقدم از دیوان عالی کشور/ دادستان کل کشور در یک قدمی ریاست دیوان عالی؟! 

اعتمادآنلاین |

احتمال خداحافظی مرتضوی مقدم از ریاست دیوان عالی کشور بالا گرفته و محتمل‌ترین گزینه برای ریاست این نهاد، دادستان کل کشور است. 

به گزارش اعتمادآنلاین، برخی منابع از تغییرات محتمل در دیوان عالی کشور خبر می‌دهند. به گفته این منابع، سید احمد مرتضوی مقدم در آستانه خداحافظی با کرسی ریاست دیوان عالی کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای حقوقی جمهوری اسلامی است. پیگیری‌ها حاکی از آن است که محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، جدی‌ترین گزینه برای تصدی کرسی ریاست دیوان عالی است. 

به گفته این منابع، در صورت عدم انتصاب منتظری به عنوان رئیس دیوان عالی کشور، گزینه بعدی برای تصدی این مقام، علی رازینی، قاضی حال حاضر یکی از شعب دیوان عالی کشور است. 

خداحافظی مرتضوی‌مقدم از ریاست دیوان عالی کشور در شرایطی محتمل به نظر می‌رسد که دیوان عالی کشور همواره نقش مهمی در بررسی احکام صادره دادگاه‌های عمومی و انقلاب داشته است و در بسیاری از موارد احکام صادره شکسته شده و دادرسی‌ها روندی مثبت‌تر به خود گرفته است. 

از این جمله اینکه دیوان عالی کشور در جریان اعتراضات 1401 نقش مهمی در شکست احکام محاربه و اعدام‌های صادرشده برای برخی متهمان داشته است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار