| کد مطلب: ۶۰۲۷۷۴
لینک کوتاه کپی شد

آیت‌الله مکارم شیرازی: اگر مسئولین کار را جدی بگیرند بسیاری از مشکلات مردم حل می‌شود

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی گفت: مردم توقع دارند هر اندازه که مشکلات اقتصادی کم شود و مردم بتوانند یک زندگی سالم داشته باشند، به همان نسبت جرایم نیز کم می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی: اگر مسئولین کار را جدی بگیرند بسیاری از مشکلات مردم حل می‌شود

آرمان ملی آنلاین فارس نوشت، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار رئیس کل دادگستری قم با این مرجع تقلید، گفت: مردم انتظار دارند قم شهری معنوی و روحانی باشد و چنانچه مفسده‌ای در آن رخ دهد، اهمیت بیشتری دارد.

او گفت: ریشه‌یابی حوادث سبب می‌شود که از تکرار آن در آینده جلوگیری شود. پرونده‌ای که منجر به صدور حکم می‌شود باید علل و منشأ آن بررسی گردد.

این مرجع تقلید از جمله علل حوادث و جرایم در کشور را مشکلات اقتصادی ذکر کرده و افزود: سرچشمه مواد مخدر، فحشا، سرقت و بسیاری دیگر از جرایم مشکلات اقتصادی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: بعضی کارهای نامشروع تحت عنوان فعالیت‌های اقتصادی سالم مثل مضاربه صورت می‌گیرد که چیزی جز رباخواری نیست. پول های مردم را با وعدۀ سودهای بالا می‌گیرند و در آخر با انبوهی از مال‌های مردم متواری می‌شوند.

وی یادآور شد: اگر مسئولین کار را جدی بگیرند، کارمندان سطوح میانی و پایینی نیز جدی خواهند بود و خیلی از مشکلات مردم به آسانی حل می‌گردد. مسئولین و کارمندان باید نسبت به حل مشکلات ارباب رجوع دلسوزی نمایند.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار