| کد مطلب: ۶۰۲۶۰۳
لینک کوتاه کپی شد

آینده بسیار روشنی برای ایران می‌بینم/ خواست مردم را با حرکتی جهادی محقق می‌کنیم

رئیسی گفت: من به عنوان کسی که ظرفیت‌های کشور را می‌شناسم، آینده‌ای بسیار روشنی و امیدوار کننده برای ایران می‌بینم.

آینده بسیار روشنی برای ایران می‌بینم/ خواست مردم را با حرکتی جهادی محقق می‌کنیم

آرمان ملی آنلاین ایلنا نوشت، سیدابراهیم رئیسی،‌ رئیس دولت در دیدار با اقشار مختلف مردم شهرستان اندیمشک که امروز ۷ اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار کرد: خداوند به من توفیق داد تا در جمع مردم اندیمشک حضور پیدا کنم. خوزستان نقش مثال زدنی برای دفاع از انقلاب و دفاع در برابر هجوم ددمنشانه نیروهای بعثی در دفاع از عزت کشور داشته است. مردم این منطقه روزهای سختی را تحمل کرده‌اند و ما یادمان نمی‌رود بمبارانهایی که در این منطقه می‌شد، نه هر هفته و هر ماه بلکه هر روز. مردم این شهر چند ماه زیر بمباران بودند و شهر را ترک نکردند و حاضر نشدند دشمن خرسند شود.

وی ادامه داد: جوانان و مردم ماندند و سختی‌ها را تحمل کردند و هزارا شهید جانبازا و ایثارگر تقدیم کردند و هزاران آزاده را دادند. مردم در خوزستان هرکدام در جایگاه یک مدافع انقلاب اسلامی و کشور حاضر شدند.

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به دیدار امروز خود با خانواده‌های شهدا، گفت: به این مسئله که همسران شهدا، مادران شهدا و فرزاندان شان دعاگویان نظام و دولت مردان و خدمتگزاران خود هستند، افتخار می‌کنم.

وی در ادامه نیز با اشاره به اجتماع عظیم مردم اندیمشک، عنوان کرد: این شور و شعور و احساسات مردم، مسئولیت خدمتگزاران را مضاعف می‌کند. امروز با سیل جمعیت و ابزار احساسات و محبت های مردم مواجه هستم و این مسئله مسئولیت من و دیگر دولت مردان را افزون می‌کند.

رئیسی افزود: لبیک مردم به پیام رهبری و حضور در اجتماعاتی همچون راهپیمایی روز قدس، ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان باعث امیدواری دوستان و نا امیدی دشمنان شده است. امروز وظیفه مسئولان بسیار سخت و دشوار است تا برای جوانان دختر و پسر منطقه چه تحصیل کرده یا کسانی که تحصیلات آکادمیک ندارند، زمینه کار فراهم کنند.

وی با اشاره به احیا ۱۶۰ واحد راکد صنعتی و تولیدی در خوزستان، عنوان کرد: هزاران میلیارد تومان سرمایه مردم راکد بود اما اکنون این سرمایه‌ها مجددا به کار گرفته شده و هزاران شغل ایجاد شده است. این مسئله لازم است ولی کافی نیست زیرا استعداد و ظرفیت خوزستان بسیار زیادتر از این حرف‌ها است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: برنامه ریزی برای ایجاد اشتعال و رفع دغدغه بیکاری که خانواده‌ها را نگران کرده است باید مورد توجه قرار گیرد. کارهای نیمه کاره و پروژه های نیمه کاره جزو اولویت های دولت است.

وی با اشاره به طرح نیمه تمام کارخانه سیمان اندیمشک، گفت: در خصوص طرحی که در رابطه با سیمان آغاز شده و بخشی از کار انجام شده است، به استاندار و مسئولان محلی تاکید می‌کنم تا سریعا نسبت به تکمیل این کارخانه اقدام کنند و به مردم وعده می‌دهم این کار به زودی انجام خواهد شد.

رئیسی با اشاره به مسئله مسکن در خوزستان، افزود: زمین و امکانات در این استان کم نداریم به آقای استاندار و وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در خصوص تکمیل طرح های مسکن تاکید می‌کنیم. مسئله واگذاری زمین به افراد واجد شرایط و پرداخت تسهیلات به افراد متقاضی برای خانه‌دار شدن مردم نیز در زمان کوتاه در دستور کار قرار گیرد و کار باید مدیریت شود تا بتوان مسئله مسکن را به عنوان یک دغدغه برطرف کنیم. امکان این کار وجود دارد و نیازمند کار جهادی و حرکتی متفاوت تر از گذشته است.

وی همچنین عنوان کرد: امروز دولت علی رغم تحریم‌ها و تهدیدها با کمک مردم حرکت را در جهت پیشرفت و استقلال کشور به ویژه استقلال اقتصادی آغاز کرده است. رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی با مشارکت مردم و با کمک دولت اجرایی خواهد شد. هر چند شاهد کارشکنیهایی از سوی دشمن هستیم و دشمن می‌خواهد جوان ما تحصیل نکند و کارگر ما در کارخانه کار نکند اما بنا داریم هرگز متوقف نشویم. ما با مدد الهی و با کمک مردم، هرگز کشور را متوقف نخواهیم کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: در مورد شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است، تردید نداریم که همه واحدهای تولیدی و کار آفرینان و سرمایه‌گذاران در جهت رشد تولید کمک خواهند کرد تا این شعار عملیاتی و اجرایی شود. نشان داده‌ایم که همچنان که در جنگ تحمیلی ایستادگی و مقاومت داشتیم، همچنان در صحنه هستیم و در جهت عملیاتی کردن شعار سال اقدام خواهیم کرد.

وی بیان کرد: امروز دولت با مشارکت مردم در جهت پیشرفت کشور در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش شبانه روزی می‌کند و امیدواریم علی رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها شاهد پیشرفت باشیم.

رئیسی با بیان این که گام های بلندی در کشور برداشته می‌شود که برای دشمنان خیره کننده است، ادامه داد: پذیرفتن این مسئله برای دشمنان سخت است اما اراده جوانان برای زندگی عزت مندانه، محقق کننده این مسئله است. ما در دو جبهه حرکت می‌کنیم؛ هم در جهت خنثی کردن تحریم‌ها و هم رفع تحریم‌ها. با کمک ملت به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد کوچکترین کُندی در حرکت کشور در جهت استقلال اقتصادی، تولید، سرمایه‌گذاری و پیشرفت اقتصادی کشور ایجاد شود.

وی گفت: اگر مشکلاتی وجود داشته باشد رفع مشکلات را در دستان توانای مردم می‌بینیم و رفع مشکلات را در دستان بیگانگان دنبال نخواهیم کرد زیرا دستان توانا و اراده های پولادینی در کشور داریم که می‌توانیم بسیاری از گره‌ها را بگشایم. گره هرچه هم گره بزرگی باشد به دست مردم و خدمت گذاری دولت باز خواهد شد.

رئیس‌جمهور در پایان گفت: من به عنوان کسی که ظرفیت های کشور را می‌شناسم، آینده‌ای بسیار روشنی و امیدوار کننده برای ایران می‌بینم. ما طرفدار نگاهی هستیم که سردار سرافراز ما گفت "ما می‌توانیم و حتما موفق خواهیم شد". برنامه ما در این سفر آن است که ضمن پیگیری مصوبات سفر اول، خواست مردم را نیز با حرکتی جهادی محقق کنیم.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار