| کد مطلب: ۶۰۲۰۹۷
لینک کوتاه کپی شد

آیت الله جوادی‌آملی: نمی‌توان قرآن دست گرفت و به همه فحش داد/ اگر می خواهیدانسانی زندگی کنید، باید جهانی فکر کنید.

آیت الله جوادی آملی گفت: اگر می خواهید انسانی زندگی کنید، باید جهانی فکر کنید. کسی بدون جهان بینی نمی تواند کشوری را اداره کند. قرآن متعلق به همه بشریت است و منحصر به طبقه و گروه خاصی نیست.

آیت الله جوادی‌آملی: نمی‌توان قرآن دست گرفت و به همه فحش داد/ اگر می خواهیدانسانی زندگی کنید، باید جهانی فکر کنید.

آرمان ملی آنلاین نقد اندیشه نوشت، مرجع عالیقدر شیعیان گفت: اساس کار قرآن «نذیراً للبشر» است. با بشریت کار دارد و فقط به ایران و غیرایران کاری ندارد. بنابراین، نمی‌توان قرآن را دست گرفت و به همه فحش داد و با همه دعوا کرد.

به گزارش نقد اندیشه؛ آیت‌الله جوادی آملی، مرجع عالیقدر تقلید در دیدار با پیام فضلی نژاد، مدیرمسئول مجله نقد اندیشه گفت: اگر می‌خواهیدانسانی زندگی کنید، باید جهانی فکر کنید. کسی بدون جهان بینی نمی‌تواند کشوری را اداره کند. قرآن متعلق به همه بشریت است و منحصر به طبقه و گروه خاصی نیست.

وی اضافه کرد: اساس کار قرآن «نذیراً للبشر» است. با بشریت کار دارد و فقط به ایران و غیرایران کاری ندارد. بنابراین، نمی‌توان قرآن را دست گرفت و به همه فحش داد و با همه دعوا کرد.

این مرجع عالیقدر شیعیان تصریح کرد: برخی آقایان خیال می‌کردند علون انسانی و اسلامی یعنی یک مجله‌ای چاپ کنیم و عکس امام و رهبری را اول آن بگاریم. این اسلام مالی است، نه اسلامی!

آیت‌الله جوادی آملی گفت: باید اندیشه را زنده کرد چون علم پوسیده و دانشگاه و حوزه پوسیده و سردخانه‌ای، عالم تربیت نمی‌کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار