| کد مطلب: ۶۰۲۰۶۵
لینک کوتاه کپی شد

شهرداری‌ها دوربین‌های خود را برای حجاب در اختیار پلیس قرار دهند/ ورود مسافران بدحجاب و بی حجاب به فردوگاه‌ها ممنوع است

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۲ دستگاه اداری باید بر اساس شرح وظایف خود اقدامات لازم را در این طرح انجام دهند.

شهرداری‌ها دوربین‌های خود را برای حجاب در اختیار پلیس قرار دهند/ ورود مسافران بدحجاب و بی حجاب به فردوگاه‌ها ممنوع است

آرمان ملی آنلاین شرق نوشت، "سردار کیقباد مصطفایی " در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد که با موضوع حجاب و عفاف در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج برگزار شد، خاطر نشان کرد: بحث برخورد با پدیده کم حجابی و بی حجابی یک زنجیره است که شاید پلیس آخرین مرحله آن باشد و ۳۲ دستگاه اداری در این زنجیره باید بر اساس شرح وظایف خود، اقدامات لازم را به سرانجام برسانند.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دستورالعملی از سوی فراجا دریافت کرده و بومی سازی کرده‌ایم، یادآور شد: این دستورالعمل به شهرستان های استان ارسال و کارکنان و پلیس برای اجرای طرح عفاف و حجاب نیز توجیه شده‌اند.

مصطفایی با تشریح چهار مرحله موردنظر پلیس در اجرای این طرح، اظهار داشت: ارسال پیامک به راننده، توقیف خودرو، جلوگیری از برخی خدمات نظیر معاملات خودرو و انتقال به پارکینگ برای متخلفین در این طرح صورت می‌گیرد.

وی، تذکر به صنوف، پلمپ یک هفته‌ای و معرفی به مراجع قضائی را از دیگر اقدامات طرح عفاف و حجاب دانست و تصریح کرد: برای اجرای این طرح در معابر عمومی از سامانه‌های الکترونیکی بهره لازم را خواهیم بُرد و صورت و چهره افراد را از طریق این سامانه‌ها مشخص کرده و در مرحله اول برای مُتخلفین، پیامک ارسال و در بار دوم پرونده آنها بصورت الکترونیکی به مَرجع قضائی ارجاع داده می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از بررسی مستمر فضای مجازی در طرح عفاف و حجاب خبرداد و تصریح کرد: اجازه ورود به مسافران بدحجاب و بی حجاب به فردوگاه‌ها داده نخواهد شد.

مصطفایی با تاکید بر اینکه تمامی نهادهای مرتبط با اجرای این طرح بایستی پای کار باشند، ادامه داد: این ادارات به غیر از اقداماتی که پلیس انجام می‌دهد باید انجام دهند.

وی، گسترش موضوعات فرهنگی، حمایت دستگاه‌های مرتبط از طرح‌های ناظر به خصوص ناظر یک و ۲ و تلاش‌های گسترده ادارات در زمینه رعایت حجاب و عفاف کارکنان را از مهم‌ترین اقدامات موردنظر خود برشمرد.

فرمانده ارشد انتظامی در استان کهگیلویه و بویراحمد از مدیران خواست از برگزاری تورهای مختلف گردشگری خودداری کنند و از سویی نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت این استان خواست بر واحدهای تولید پوشاک دقت بیشتری داشته باشند.

مصطفایی از حمایت همیشگی دستگاه قضائی از پلیس هم خبرداد و ادامه داد: دستگاه قضائی همیشه از پلیس حمایت لازم را خواهد داشت و تاکنون هزار و ۳۲۵ مورد پیام برای کشف حجاب کننده‌گان ارسال شده است.

وی، حمایت ویژه از آمران به معروف و ناهیان از منکر را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: از شهرداری‌ها و راهداری اداره کل استان کهگیلویه و بویراحمد می‌خواهیم تا داده‌های دوربین‌های خود را در اختیار پلیس قرار دهند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار