| کد مطلب: ۱۰۶۶۴۲۹
لینک کوتاه کپی شد

دونالد ترامپ: جهان را از قتل‌ عام اتمی نجات دادم

آرمان ملی : رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جلسه‌ای که قبلا با دادستان کل نیویورک داشت، در ادامه توهمات خود مدعی شده بود که از طریق تعاملاتی که با کره‌شمالی داشته، سایه جنگ اتمی را از سر جهان دور کرده است.

دونالد ترامپ: جهان را از قتل‌ عام اتمی نجات دادم

فایل صوتی لورفته از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا نشان می‌دهد که او در اظهاراتی متوهمانه، ادعا می‌کند که جهان را از جنگ و قتل‌عام اتمی نجات داده است. روزنامه «نیویورک تایمز» با اشاره به فایل صوتی جلسه شهادت ترامپ در برابر «لِتیشیا جِیمز» دادستان کل ایالت نیویورک، گزارش داد که او در آن جلسه مدعی شد که در دوران ریاست جمهوری‌اش از طریق تعاملاتی که با کره‌شمالی داشته، سایه جنگ اتمی را از سر جهان دور کرده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ گفته بود: «به‌نظرم، اگر من با کره‌شمالی تعامل نمی‌کردم، قتل عام هسته‌ای رخ می‌داد. به‌نظرم اگر من به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب نمی‌شدم، شما با یک جنگ اتمی روبه‌رو می‌شدید.» این تاجر و سیاستمدار آمریکایی در ادامه توهمات بی‌اساس خود همچنین ادعا کرد که ریاست جمهوری او مهم‌ترین شغل در جهان است که جان میلیون‌ها نفر را نجات می‌دهد. پنج سال پیش، در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸، اولین نشست سران آمریکا و کره‌شمالی برگزار شد که در آن ترامپ با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی در سنگاپور دیدار کرد. در نتیجه این دیدار، طرفین سندی را امضا کردند که بر اساس آن آمریکا متعهد شد که تضمین‌های امنیتی برای کره‌شمالی ارائه کند.

کیم نیز به نوبه خود، تعهد به خلع سلاح اتمی کامل شبه‌جزیره کره اعلام کرد. با این حال، بیانیه سند مذکور حاوی هیچ گام مشخصی نبود. در فوریه ۲۰۱۹، دومین نشست سران واشنگتن و پیونگ‌یانگ، این بار در پایتخت ویتنام در قالبی گسترده‌تر برگزار شد. این دومین دیدار چهره به چهره ترامپ و کیم بود که در آن دو طرف در مورد توافقات حاصل شده در مذاکرات سنگاپور گفت‌وگو کردند. البته سران دو کشور در نشست هانوی به توافقی نرسیدند. اوهام ترامپ پیش از این نیز خود را نشان داده و گفته بود دروغ‌پردازی‌های حزب دموکرات مبنی بر کمک روسیه به او برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، منجر به آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ شد. ترامپ در جریان چهار پرونده کیفری با ۹۱ مورد اتهام جرم مواجه است که به گفته خودش می‌تواند تا ۵۶۱ سال زندان برای او همراه داشته باشد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار