| کد مطلب: ۱۰۶۴۷۵۲
لینک کوتاه کپی شد

این کشورها از تلگرام رفع فیلتر کردند | پذیرفتن شرایط امنیتی کشورهای مسدود کننده

وزارت ارتباطات عراق اعلام کرد ممنوعیت پیامرسان تلگرام را رفع می کند. این ممنوعیت هفته گذشته به دلیل نگرانی های امنیتی و نشت اطلاعات سازمان های دولتی و شهروندان وضع شده بود.

این کشورها از تلگرام رفع فیلتر کردند | پذیرفتن شرایط امنیتی کشورهای مسدود کننده

به گزارش آرمان ملی آنلاین، اپ تلگرام به طور گسترده برای ارسال پیام در عراق استفاده می شود و همچنین منبعی برای اخبار و اشتراک گذاری محتوا است.

به نقل از رویترز،برخی کانال های پیام رسان حاوی انبوهی از داده های خصوصی مانند نام، آدرس و روابط خانوادگی مردم عراق هستند.

وزارت ارتباطات این کشور در بیانیه ای اعلام کرد تصمیم برای رفع ممنوعیت پس از آن گرفته شد که مالک پلتفرم نسبت به الزامات ارائه شده از سوی مقامات دولتی پاسخ داد.

عراق از شرکت خواسته بود ماهیت افراد یا شرکت هایی که داده های شهروندان را فاش کرده بودند، اعلام کند.

در بخشی از بیانیه آمده است: این شرکت آمادگی کامل برای برقراری ارتباط با مقامات مرتبط را اعلام کرد.

تلگرام در پاسخ به درخواست اظهار نظر از سوی رویترز اعلام کرد: پست کردن داده های خصوصی بدون رضایت کاربران براساس قوانین تلگرام ممنوع است و چنین محتوایی به طور روتین توسط بازبین ها حذف می شود. ما تایید می کنیم که بازبین ها چند کانال که داده های خصوصی را فاش می کردند را حذف کردند. با این وجود می توانیم تایید کنیم تلگرام هیچ درخواستی برای ارائه داده های خصوصی کاربران نداشته و هیچ اطلاعاتی به اشتراک گذاشته نشده است.

هفته گذشته وزارت ارتباطات عراق اعلام کرده بود تلگرام به درخواست دولت برای بستن پلتفرم هایی که داده های موسسات رسمی و دولتی و داده های شهروندان را فاش کرده بود، پاسخی نداده بود.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار