| کد مطلب: ۱۰۶۶۳۶۶
لینک کوتاه کپی شد

کلاهبرداری با درج آگهی تور لحظه آخری

آرمان ملی : رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) فرماندهی انتظامی اصفهان از دستگیری فردی که با درج آگهی «تور لحظه آخری مشهد مقدس» در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

کلاهبرداری با درج آگهی تور لحظه آخری

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان به نقل از سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت دیوار به بهانه ثبت‌نام در تور هوایی مشهد مقدس از آنها کلاهبرداری کرده است، بررسی این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. وی اظهار داشت: در تحقیقات کارشناسان پلیس مشخص شد، زمانی‌که مالباختگان در سایت دیوار با آگهی ثبت‌نام تور لحظه آخری مشهد مواجه شده و با آگهی‌دهنده تماس گرفته‌اند، متهم به بهانه ظرفیت محدود تور با ارائه شماره کارت از متقاضیان درخواست واریز ۲۵ میلیون ریال بابت ثبت‌نام هر نفر کرده است.

رئیس پلیس فتا اصفهان بیان داشت: با بررسی مستندات و اظهارت شاکیان و انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی، در نهایت فرد کلاهبردار که در مجموع مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال از مالباختگان کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. وی یادآور شد: شهروندان برای خرید یا پیش خرید بلیت یا ثبت‌نام در تورهای سیاحتی و زیارتی باید به دفاتر مُجاز و مُعتبر مراجعه و از خرید اینترنتی از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند. سرهنگ مرتضوی با اشاره به اینکه برخی تبلیغات در سایت‌های واسطه‌گر با عنوان بلیت تخفیف‌دار، لحظه آخری، تورهای گردشگری سریع و و ارزان و دیگر عنوان‌ها منتشر می‌شود، تاکید کرد: شهروندان باید تا حد ممکن به‌صورت حضوری و پس از تایید هویت و اصالت ارائه‌دهنده خدمات اقدام به واریز وجه و ارائه اطلاعات هویتی خود کنند

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار