| کد مطلب: ۱۰۶۵۹۴۶
لینک کوتاه کپی شد

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با ارسال پیامک

آرمان ملی :رئیس پلیس فتا فراجا از کشف پرونده کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریالی با ارسال پیامک «نیاز فوری مالی و درخواست وجه به مخاطبان کاربران» خبر داد و گفت: تاکنون ۳۰۰ فقره پرونده در این خصوص مورد شناسایی قرار گرفته است.

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با ارسال پیامک

سردار وحید مجید اظهارکرد: با وصول پرونده‌های متعددی به یکی از واحدهای پلیس فتا کشور با موضوع کلاهبرداری در قالب هک حساب کاربری شبکه اجتماعی شهروندان و درخواست وجه از مخاطبان آنها، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فراجا افزود: متهمان پرونده با دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری شهروندان، اقدام به ارسال پیامی مبنی بر «نیاز فوری مالی و درخواست وجه» به مخاطبان کاربر با عنوان و هویت وی کرده و با توجه به دریافت پیام از شناسه کاربری قربانی (که عموما از بستگان و آشنایان وی هستند) و اعتماد ایجاد شده، دریافت‌کنندگان پیام اقدام به واریز وجه به حساب‌های بانکی معرفی شده از سوی مجرمان می‌کردند.

مجید ادامه داد: با بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در نهایت متهمان اصلی پرونده در استان‌های مرکزی و شرقی کشور مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از اخذ مجوزهای قضائی دستگیر شدند و در تحقیقات صورت گرفته به کلاهبرداری اعتراف کردند. وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته تاکنون تعداد ۳۰۰ فقره پرونده مرتبط با متهمان با ارزش ریالی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال شناسایی شده است.

رئیس پلیس فتا فراجا اضافه کرد: برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا استان‌ها، از ابتدای سال جاری ۱۱۲ فقره پرونده مهمه و کثیرالشاکی در زمینه کلاهبرداری رایانه‌ای شناسایی که در این رابطه ۲۰۴ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی در ادامه گفت: مردم توجه داشته باشند چنانچه در شبکه‌های اجتماعی و یا بستر پیامک، پیامی از دوستان و آشنایان مبنی بر درخواست وجه دریافت کردند حتما قبل از انتقال وجه هماهنگی تلفنی با مالک خط، صفحه یا حساب کاربری انجام دهند و پس از اطمینان از صحت درخواست نسبت به واریز وجه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس مجید به عموم مردم هشدار داد: هرگونه تماس تلفنی یا ارتباط از طریق پیام‌رسان‌های مجازی و درخواست اطلاعات شخصی از جمله کدهای پیامک شده به تلفن‌همراه به منظور فعال سازی حساب‌های کاربری، کلاهبرداری با هویت کاربر هستند، لذا هرگز به این قبیل پیام‌ها و تماس‌ها توجه نکنند و کدهای دریافتی را در اختیار هیچ‌کس قرار ندهند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار