| کد مطلب: ۱۱۱۷۹۰۴
لینک کوتاه کپی شد

تلفات سنگین اسرائیل در جبالیا

فایز الدویری،تحلیلگر الجزیره با اشاره به آمار بالای تلفات و خسارت جنگ‌افزارهای دشمن در نبردهای شدید در جبالیا، موفقیت‌های شگفت‌آور مقاومت طی۳روز گذشته را حاصل اتاق عملیات مشترک ورزیده دانست.

تلفات سنگین اسرائیل در جبالیا

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از مهر؛ اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه طی ۳ روز گذشته به صحنه یک میدان جنگ تمام عیار تبدیل شده و به گواه الجزیره، اشغالگران صهیونیست با وجود بمباران وحشیانه مناطق غیرنظامی، نه تنها دستاوردی کسب نکرده‌اند، بلکه گروه‌های مقاومت ضربات مهلکی بر نظامیان و ادوات نظامی اشغالگران وارد کرده است.

 شبکه خبری الجزیره امروز چهارشنبه در گزارشی با اشاره به آغاز مرحله جدیدی از یورش ارتش اسرائیل به اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه، از تاکتیک‌های نظامی جدید گروه‌های مقاومت و هماهنگی اطلاعاتی و نظامی تحسین‌برانگیز اتاق عملیات مشترک آنان در نبردی نزدیک علیه اشغالگران تمجید کرد و ضربات مهلک مجاهدان مقاومت فلسطینی طی روزهای گذشته بر پیکر ارتش صهیونیستی را فراتر از حد تصور خواند.

شبکه الجزیره با تاکید بر حجم بالای خسارت ادوات نظامی روزانه اشغالگران در جبالیا به ارائه تصاویری از نبرد میدانی مجاهدان فلسطینی در انهدام تجهیزات ارتش اسرائیل از جمله، تانک‌ها، بولدوزها و نفربرها پرداخت و افزایش خسارت ادوات نظامی اشغالگران را به معنای تلفات بالای انسانی در میان صفوف یگان‌های نظامی این رژیم دانست.

این شبکه خبری قطری در تحلیلی هلاکت دست کم ۱۲ نفر از نظامی صهیونیستی دیگر در عملیاتی ترکیبی مشترک به دست پرتوان گروه‌های فلسطینی در اردوگاه جبالیا را نشان‌دهنده هماهنگی بالای گردان‌های عزالدین قسام، گردان‌های قدس و تیپ ناصر صلاح الدین در ضربه به صهیونیست‌ها توصیف کرد.

در همین راستا، فایز الدویری، تحلیلگر مشهور شبکه الجزیره در سخنانی با تمجید از ورزیدگی نظامی بسیار بالای اتاق عملیات مشترک گروه‌های فلسطینی در نبردهای اخیر در شمال غزه تاکید کرد که دستاوردهای میدانی مقاومت حاصل مدیریت بسیار بالای اتاق عملیات مشترک است.

الدویری درگیری‌های شدید طی روزهای اخیر در اردوگاه جبالیا را قابل تأمل دانست و افزود: دو تصویر اخلاقی و غیراخلاقی در پیگیری و رصد عملیات جبالیا طی روزهای اخیر ملاحظه کردم؛ تصویر نخست، خسارت شدید در صفوف دشمن صهیونیستی و ادوات نظامی آنان بیانگر مدیریت و ورزیدگی بالا و موفق مجاهدان فلسطینی در نبردی اخلاقی در دفاع از شرف و استقلال خود یافتم، اما در طرف دیگر، شاهد تصویری غیراخلاقی از دشمنی یافتم که بدون هیچ گونه خط قرمزی تجمع غیرنظامیان، خودروهای امداد را هدف قرار می‌داد.

تحلیلگر مسائل استراتژیک و نظامی عملیات سه روز گذشته از سوی مقاومت گروه‌های فلسطینی در وارد کردن خسارت‌های شدید به جنگ افزارهای دشمن را بسیار شگفت‌آور خواند و تلفات نظامی صهیونیست‌ها را بسیار بالا خواند و عملیات سه روز گذشته مقاومت با اشغالگران طی روزهای گذشته را بسیار نفس گیر و شدید دانست.

با سپری شدن بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار