| کد مطلب: ۱۱۱۶۷۰۶
لینک کوتاه کپی شد

اتحادیه اروپا اوکراین را با پول روسیه مسلح می کند

اتحادیه اروپا اعلام کرد که با مصادره دارایی‌های بلوکه شده روسیه به منظور ادامه تامین بودجه اوکراین و تسلیح ارتش این کشور موافقت کرده است.

اتحادیه اروپا  اوکراین را با پول روسیه مسلح می کند

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از تسنیم؛  اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که با مصادره دارایی‌های بلوکه شده روسیه به منظور ادامه تامین بودجه اوکراین و تسلیح ارتش این کشور موافقت کرده است.

سفرای این اتحادیه در مورد کلیات روند اقدام برای سلب مالکیت دارایی‌های بلوکه شده روسیه توافق کردند، اما متن قانونی آن باید توسط شورای اتحادیه اروپا تصویب شود.

این پیشنهاد عواید حاصل از 191 میلیارد یورو (205 میلیارد دلار) وجوه بلوکه شده روسیه را هدف قرار می‌دهد که در حال حاضر در اتاق تهاتر بلژیک موسوم به یوروکلیرEuroclear  نگهداری می‌شود.

در مجموع، کشورهای غربی پس از آغاز درگیری اوکراین در فوریه 2022، حدود 300 میلیارد دلار از سرمایه مستقل روسیه را در خارج از این کشور مسدود کرده‌اند.

ریاست جمهوری بلژیک در روز چهارشنبه درشبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: سفیران اتحادیه اروپا اصولاً در مورد اقدامات مربوط به درآمدهای فوق العاده ناشی از دارایی‌های بلوکه شده روسیه توافق کردند.

به گفته والری اوربین، مدیرعامل یوروکلیر، سالانه 2 تا 3 میلیارد یورو از پول روسیه، بسته به نرخ بهره، سود ایجاد می‌کند.

بر اساس این پیشنهاد، اتحادیه اروپا امیدوار است 90 درصد از این سود را به خرید تسلیحات برای اوکراین و 10 درصد را به کمک‌های غیرنظامی به این کشور اختصاص دهد. اولین پرداخت در ماه ژوئیه پیش بینی می‌شود.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار