| کد مطلب: ۱۱۱۱۱۸۵
لینک کوتاه کپی شد

اطمینان روسیه از دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به مسکو

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که هیچ تردیدی در دخالت مستقیم اوکراین در حمله تروریستی اخیر در مسکو وجود ندارد.

اطمینان روسیه از دست داشتن اوکراین در حمله تروریستی به مسکو

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از مهر؛ «واسیلی نبنزیا» نماینده دایم روسیه در سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد «درباره دخالت مستقیم اوکراین در حمله تروریستی در سالن کنسرت «کروکوس» تردیدی وجود ندارد؛ همه مسیرها به کی‌یف منتهی می شوند.»

سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) فیلم بازجویی عوامل اصلی حمله تروریستی اخیر در مسکو را منتشر کرد.

در پی حمله تروریستی ۲۲ مارس (۳ فروردین) به سالن کنسرت «کورکوس» در منطقه «کراسنوگورسک» مسکو، دست کم ۱۴۵ نفر کشته و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند. سرویس امنیت فدرال روسیه روز بعد ۱۱ نفر را به ظن مشارکت در این حمله تروریستی بازداشت کرده، به‌ویژه ۴ نفر متهم در فیلم منتشرشده که با ماشین قصد فرار به اوکراین را داشتند. این مرگبارترین حمله تروریستی است که از اوایل دهه ۲۰۰۰ تاکنون در روسیه رخ می‌دهد.

گروه تروریستی داعش مسؤولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت، اما «الکساندر بورتینکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه تأکید کرد که آمریکا، انگلیس و اوکراین نیز پشت این حمله تروریستی قرار دارند و احتمالاً از عوامل داعش استفاده کرده‌اند.

در فیلم بازجویی منتشرشده که از تلویزیون روسیه نیز پخش‌شده، متهمان می‌گویند برای این انجام این حمله و نحوه فرار آنها به اوکراین با فردی به نام «سیف‌الله» در ارتباط بودند. مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که در حال حاضر به دنبال شناسایی هویت این فرد هستند.

به گفته متهمان برای انجام این حمله تروریستی سیف‌الله به آنها اسلحه داد و به آنها وعده داد که پس از انجام حمله تروریستی به مناطق مرزی اوکراین فرار کنند و در آنجا به هر کدام از آنها یک میلیون روپیه (۱۱ هزار دلار) به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد؛ در مرز با اوکراین، دو مسیر برای عاملان حمله آماده شده بود. آنها قرار بود ماشین را بسوزانند و از قلمروی که توسط نیروهای مسلح اوکراین پاکسازی شده بود عبور کنند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار