| کد مطلب: ۱۱۰۶۹۵۵
لینک کوتاه کپی شد

حمایت چین از آتش‌بس فوری در غزه

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در غزه موجب به شهادت رسیدن بیش از ۱۳ هزار کودک فلسطینی شده است و هم‌چنین بسیاری از کودکان از سوءتغذیه شدید رنج می‌برند.

حمایت چین از آتش‌بس فوری در غزه

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از خبر آنلاین؛ سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن ابراز تاسف نسبت به شهدای فلسطینی در نوار غزه و فاجعه انسانی در این باریکه گفت چین تمامی علیه غیرنظامیان و قوانین بین‌المللی را محکوم می‌کند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که حملات رژیم صهیونیستی در غزه موجب به شهادت رسیدن بیش از ۱۳ هزار کودک فلسطینی شده است و هم‌چنین بسیاری از کودکان از سوءتغذیه شدید رنج می‌برند.

طبق بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی وزارت امور خارجه چین منتشر شده، «لین جیان» سخنگوی این وزارتخانه عنوان کرد: «ما عمیقا از مرگ غیرنظامیان بی‌گناه در درگیری فلسطین-اسرائیل و هم‌چنین فاجعه انسانی شدید در غزه غمگین هستیم. خانه آنها به ویرانه بدل شده و بیمارستان‌ها اغلب مورد حمله قرار می‌گیرند. این صحنه‌های مربوط به فاجعه انسانی بار دیگر از وجدان بشر عبور می‌کند و حدود انصاف و عدالت را زیر پا می‌گذارد. اهمیت و فوریت آتش‌بس بیش از پیش آشکار شده و هیچ چیز نمی‌تواند انفعال جامعه بین‌المللی را توجیه کند».

به گزارش ایسنا، وی افزود: «چین قاطعانه با تمام اقدامات علیه غیرنظامیان و قوانین بین‌المللی مخالف است و آن را محکوم می‌کند. جامعه بین‌الملل باید فورا اقداماتی انجام دهد و آتش‌بس را به عنوان یک اولویت مهم و کمک‌های بشردوستانه را به عنوان یک مسئولیت اخلاقی تعیین کرده و کنفرانس صلح بین‌المللی گسترده‌تر، معتبرتر و کارسازتر را در اسرع وقت برگزار کند. چین آماده ادامه کار مسئولانه برای پایان دادن به جنگ و نجات جان افراد و اجرای راه حل ۲ دولتی برای صلح پایدار در خاورمیانه است».

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به وضعیت کنونی دریای سرخ و عملیات ارتش یمن در راستای حمایت از فلسطینیان عنوان کرد: «ما به نقش سازنده برای احیای صلح و ثبات در دریای سرخ ادامه خواهیم داد. ما امیدواریم مسئله مربوط به کشتیرانی ایمن حفظ شود و همه به حاکمیت کشورهای واقع در دریای سرخ احترام بگذارند».

این دیپلمات چینی در پایان تصریح کرد: «تداوم جنگ غزه فاجعه انسانی جدی را به دنبال خواهد داشت. ما از شورای امنیت سازمان ملل در راستای انجام اقداماتی با هدف توقف جنگ غزه در سریع‌ترین زمان ممکن حمایت خواهیم کرد».

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار