| کد مطلب: ۱۱۰۶۵۷۲
لینک کوتاه کپی شد

نتانیاهو:آغاز عملیات در رفح کمی زمان‌بر خواهد بود

نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه تصریح کرد آغاز عملیات نظامی ارتش این رژیم در منطقه «رفح» کمی زمان خواهد برد.

نتانیاهو:آغاز عملیات در رفح کمی زمان‌بر خواهد بود

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از تسنیم؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل  دو روز پس از تماس تلفنی خود با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای ویدیویی منتشر کرد و گفت که «به زودی طرح تخلیه غیرنظامیان از منطقه جنگی را تأیید خواهد کرد».

او گفت از حمایت بایدن قدردانی می‌کند و رئیس‌جمهور آمریکا از او خواسته است که طرح‌هایی به ایالات متحده در مورد کمک‌های بشردوستانه و دیگر جنبه‌های جنگ ارائه کند.

نتانیاهو قرار است روز یکشنبه دستیاران ارشد خود را عازم واشنگتن کند.

نتانیاهو تصریح کرد طرح ارتش اسرائیل برای عملیات در رفح از قبل تصویب شده است. او تصریح کرد: «همزمان با آنکه برای ورود به رفح آماده می‌شویم- که مدتی طول خواهد کشید، با تمام توان به عملیات خود ادامه می‌دهیم».

وی اضافه کرد: «ما همچنان به عملیات در خان یونس، در اردوگاه‌های مرکزی، برای از بین بردن و دستگیری مقامات ارشد حماس ادامه خواهیم داد. همانطور که بارها و بارها به شما قول داده بودم - ما مصمم هستیم که به پیروزی کامل برسیم و به آن خواهیم رسید.»

ادعاهای نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان شده که تحلیلگران می‌گویند ارتش رژیم او تا کنون موفقیتی در 2 هدف اعلام‌شده خود از جنگ در غزه به دست نیاورده است.

نتانیاهو بعد از عملیات طوفان‌الاقصی در روز 7 اکتبر آزادی اسرا از غزه و نابودی کامل حماس را به عنوان اهداف جنگی خود تعیین کرده بود. ناکامی نتانیاهو باعث افزایش فشارها بر او برای برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی و کناره‌گیری از سمتش شده است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار