| کد مطلب: ۱۰۹۶۶۳۹
لینک کوتاه کپی شد

شلیک ۲۰ موشک از لبنان به سمت شهرکهای اسرائیلی

منابع خبری گزارش دادند که بیش از ۲۰ موشک از جنوب لبنان به سمت شهرکهای صهیونیستی واقع در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

شلیک ۲۰ موشک از لبنان به سمت شهرکهای اسرائیلی

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از فارس؛ منابع خبری فلسطینی و اسرائیلی از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرکهای صهیونیستی واقع در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گفته این منابع، آژیرهای خطر در «کریات شمونة» و «منارة» و مناطق گسترده‌ای از «الجلیل» به صدا درآمده است. برخی منابع می‌گویند که دستکم ۲۰ موشک از جنوب لبنان به سمت این شهرکها شلیک شده است.

حزب الله لبنان ساعتی پیش نیز مواضع نظامیان رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد و ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه به وقت محلی، تجهیزات جاسوسی صهیونیستها را در مقر «الرمتا» واقع در مزارع شبعا، منهدم کرد.

حزب الله همچنین ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه، تجهیزات جاسوسی نظامیان اسرائیل را در مقر «المالکیه» با سلاح مناسب هدف قرار داد. مقاومت لبنان این حملات را در حمایت از مردم غزه انجام می‌دهد.

احد رسانه‌ای مقاومت اسلامی لبنان به تازگی آمار عملیات‌های حزب‌الله طی ۱۲۰ روز جنگ با دشمن صهیونیستی را اعلام کرد. حزب‌الله در این بازه زمانی، ۹۶۱ عملیات علیه دشمن انجام داده و تعداد عملیات‌های آن به‌طور میانگین در هر روز ۸ عملیات بوده است.

از سوی دیگر در جریان عملیات‌های حزب‌الله، صهیونیست‌ها تا مسافت ۴۵کیلومتری مجبور به تخلیه ۴۳ شهرک شده‌اند. درحالی که تعداد آوارگان صهیونیست در جبهه شمالی فلسطین اشغالی ۸۱ هزار نفر اعلام شده اما تعداد واقعی این آوارگان ۲۳۰ هزار نفر است.

جبهه جنوب لبنان اولین جبهه‌ای بود که بعد از آغاز عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی گشوده شد و حزب‌الله در این جبهه یک روز بعد از آغاز نبرد بزرگ مقاومت فلسطین ضد اشغالگران یعنی در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۲۳ رسماً پیوستن خود به این نبرد را اعلام کرد.

ورود حزب‌الله به این نبرد موجب شد صهیونیست‌ها نتوانند همه تمرکز خود را به محورهای جنگ در غزه معطوف کنند و به این ترتیب مقاومت لبنان تا این مرحله و به‌ویژه بعد از تشدید عملیات‌های پیشرفته خود ضد مواضع دشمن صهیونیستی، بار بزرگی از دوش مقاومت در غزه برداشته است.

 

بیشترین تعداد عملیات‌های مقاومت لبنان علیه دشمن اشغالگر در جنگ فعلی تاکنون در روز ۲۶ عملیات و کمترین تعداد آن در روز ۲ عملیات بوده است.

درباره نقاط مرزی با فلسطین اشغالی، مقاومت لبنان ۲۲ شهرک صهیونیستی را ۷۲ بار طی این مدت هدف قرار داده است. ۴۵ پایگاه مرزی ارتش صهیونیستی نیز تاکنون ۶۷۰ بار مورد هدف قرار گرفته است، همچنین ۵۳ موضع مرزی ۱۲۲ بار و ۱۹ موضع در عمق فلسطین اشغالی نیز ۶۱ بار هدف قرار گرفته شده است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار