| کد مطلب: ۱۰۶۲۹۳۹
لینک کوتاه کپی شد

بی‌اعتمادی فرانسوی‌ها به ماکرون | نظرسنجی‌‌ها چه می‌گویند؟

نظرسنجی تازه مؤسسه «سی.‌اس.‌ای» نشان می‌دهد که بر خلاف وعده امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه برای برقراری نظم پس از شش شب شورش متوالی در ۲۲۰ شهر این کشور، ۷۰ درصد از شهروندان فرانسوی باور دارند که ماکرون برای حفظ و حراست از نظم عمومی و برقراری دوباره آن گزینه مناسبی نیست.

بی‌اعتمادی فرانسوی‌ها به ماکرون | نظرسنجی‌‌ها چه می‌گویند؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین و به نقل از پایگاه خبری «یوروپین کانزروتیو» نظرسنجی تازه مؤسسه «سی.‌اس.‌ای» نشان می‌دهد که بر خلاف وعده امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه برای برقراری نظم پس از شش شب شورش متوالی، ۷۰ درصد از شهروندان فرانسوی باور دارند که ماکرون برای حفظ و حراست از نظم عمومی و برقراری دوباره آن گزینه مناسبی نیست.

اواخر ماه ژوئن "نائل مرزوق"، نوجوان ۱۷ساله فرانسوی با گلوله پلیس فرانسه در حومه پاریس کشته شد. هزاران تن از مردم فرانسه و جوامع سیاه‌پوست در اعتراض به این اقدام پلیس به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را به گوش دولت برسانند. دولت فرانسه هم برای مقابله با معترضان به گاز اشک‌آور و دستگیری آن‌ها متوسل شد.

این در حالی است که ماکرون چند روز پیش گفت: نخستین درسی که از این رویدادها می‌گیرم نظم است، نظم، نظم.

عدم اعتماد به توانایی این رئیس‌جمهوری فرانسه در حفظ نظم عمومی در تمام رده‌های سنی بالا است. ۷۸ درصد از ۳۵ تا ۴۹ ساله‌ها، ۷۶ درصد از ۲۵ تا ۳۴ ساله‌ها، ۶۳ درصد از ۵۰ تا ۶۴ ساله‌ها و ۶۲ درصد از افراد بالای ۶۵ سال اعلام کردند که در این زمینه به او اعتماد ندارند. بهترین عملکرد ماکرون در این نظرسنجی در میان افراد رده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال بود که ۵۹ درصد از آن‌ها به ماکرون بی‌اعتماد بودند.

به طریق مشابه، احساس عدم اعتماد میان حامیان هر دو جریان‌های فکری راست و چپ بالا بود. ۸۱ درصد از حامیان حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» با رهبری «ژان لوک ملانشن»، اظهار داشتند که به توانایی ماکرون در حفظ نظم عمومی باور ندارند.

همچنین ۹۳ و ۹۲ درصد از حامیان اریک زمور و مارین لوپن، چهره‌های راست افراطی فرانسه هم نسبت به این توانایی ماکرون ابراز بی‌اعتمادی کردند.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار