| کد مطلب: ۶۰۲۱۰۷
لینک کوتاه کپی شد

رهبر چچن با سربازان اسیرشده‌اش در اوکراین ملاقات نکرد/ آنها باید ثابت کنند که قصد اجتناب از جنگ را نداشتند

رهبر چچن سربازانش را مقصر اسیر شدن در اوکراین دانست و پس از تبادل زندانی صورت گرفته به مناسبت عید پاک، با اسرای چچنی آزاد شده دیدار نکرد!

رهبر چچن  با سربازان اسیرشده‌اش در اوکراین ملاقات نکرد/ آنها باید ثابت کنند که قصد اجتناب از جنگ را نداشتند

آرمان ملی آنلاین ایسنا به نقل از پایگاه اوکراینسکا پراودا نوشت، رمضان قدیروف، رهبر چچن گفت: پنج سرباز چچنی از اسارت اوکراین به گروزنی، مرکز چچن بازگشتند. خبرنگاران نظر مرا در این باره پرسیدند. به اعتقاد من، سرباز چچنی نباید هیچ دلیلی برای اسارت داشته باشد!

وی افزود: ممکن است بهانه‌های مختلفی وجود داشته باشد اما هر چه باشد سرباز چچنی باید ثابت کند که هیچ چاره دیگری نداشته است. و او باید این را با بازگشت به خط مقدم ثابت کند.

قدیروف در ادامه گفت: به همین خاطر است که با سربازانی که از اسارت بازگشته‌اند، دیدار نکردم. این موضوع نه تنها برای یک سرباز بلکه برای کل یگان و کل هنگی که سربازان در آن خدمت می‌کنند، افتخار است. اجازه دهیم آنها ثابت کنند که قصد اجتناب از جنگ را نداشتند، از مواجه با دشمن نترسیده بودند و قصد نداشتند سلاح‌های خود را زمین گذاشته و به سرعت فرار کنند.

وی تصریح کرد:‌ بدون شک اسارت یک جرم نیست. من این را درک می‌کنم. بسیار خوشحالم که این سربازان زنده هستند. یک ساعت پیش از آنکه اسیر شوند تماس رادیویی گرفته بودند و گزارش دادند که مهماتشان تمام شده است. اما یک جنگجو نباید کورکورانه و حساب‌نشده شلیک کند، بلکه باید به هر شلیک فکر کند و تا می‌تواند تیر ذخیره کند. متوجه شدم که این اشتباه من نیز بوده است که آنها برای چنین شرایطی به خوبی آماده نبودند و به طور کامل درک نکرده بودند که یک سرباز باید برای مهماتش برنامه‌ریزی داشته باشد.

قدیروف افزود: این سربازان اکنون این فرصت را دارند که به خودشان، هم‌رزمانشان، فرمانده‌شان و کل چچن ثابت کنند که این اسیر شدن یک اقدام اجباری بود.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار