| کد مطلب: ۶۰۰۷۶۸
لینک کوتاه کپی شد

در آینده با نسل جدیدی از داعش روبرو هستیم / داعش از نظر نظامی پایان یافته است

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت: پس از نبردهای آزادسازی و پاکسازی، عملیات های مختلفی برای پیگرد باقیمانده های گروه تروریستی داعش انجام شد و نتایج خوبی در این زمینه گرفتیم.

در آینده با نسل جدیدی از داعش روبرو هستیم / داعش از نظر نظامی پایان یافته است

آرمان ملی آنلاین ایرنا نوشت، سرتیپ یحیی رسول روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه "روداو" افزود: اردوگاه الهول در سوریه یک بمب ساعتی است و زنان داعشی در این اردوگاه، کودکانشان را با اندیشه تکفیری تغذیه می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این اردوگاه هزاران خانواده داعشی زندگی می‌کنند که بسیاری از آنها سالهاست در این اردوگاه زندگی کرده و با اندیشه تروریستی تغذیه شده‌اند و نسل جدید آنها نسلی خطرناک خواهد بود.

رسول گفت: ممکن است در پنج یا ۱۰ سال آینده بخواهیم با تروریستهایی بجنگیم که هیچ اطلاعاتی از آنها نداریم و آنها هیچ هویتی ندارند و سال‌ها با اندیشه تکفیری سیراب شده‌اند و هیچ چیزی برای دور کردن کودکان از این اندیشه و تربیت وجود ندارد.

وی تصریح کرد: داعش از نظر نظامی پایان یافته است و ما در نبردهای آزادسازی، ماشین نظامی این گروه تروریستی را نابود کرده‌ایم ولی همچنان باقیمانده های این گروه وجود دارد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت: پس از نبردهای آزادسازی و پاکسازی، عملیات های مختلفی برای پیگرد باقیمانده های گروه تروریستی داعش انجام شد و نتایج خوبی در این زمینه گرفتیم.

رسول اضافه کرد: داعش امروز بسیار ضعیف است و توانایی حضور آشکار در منطقه را ندارد و فقط به صورت هسته های ۲ و ۳ نفره تا ۶ نفره عمل می‌کند.

وی افزود: این تروریست‌ها مخفی شده‌اند و گاهی با استفاده از نامساعد بودن شرایط آب و هوایی یا در زمان غفلت نیروها، خارج می‌شوند و در جایی اقدام به حمله‌ای می‌کنند.

رسول درباره منابع تأمین سلاح تروریست‌ها نیز گفت: مخفیگاه های سلاح داعش در بیابان‌ها و مناطق کوهستانی است و داعش از این طریق سلاح خود را تأمین می‌کند و شاید برخی افراد نیز نیازهای تروریست‌ها را تأمین کنند ولی به صورت کلی، داعش برای تأمین نیازهای نیرویی و امکاناتی خود رنج می‌برد.

وی اظهار داشت: پیش از این داعش برای حملات خود از بمب گذاری، مین ریزی و خودروهای بمبگذاری شده استفاده می‌کرد ولی اکنون این توانایی و امکانات را در اختیار ندارد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق تصریح کرد: تاکتیک کنونی داعش تمرکز بر عملیات فردی و شبانه است و از هر فرصتی برای به دست آوردن یک پیروزی رسانه‌ای استفاده می‌کند تا پیامی مبنی بر توانایی انجام عملیات تروریستی صادر کنند.

رسول افزود: براساس تحلیل اخباری که توسط گروه تروریستی داعش منتشر می‌شود می‌توان گفت که ۸۰ تا ۹۰ درصد اخبار آنها واقعیت ندارد و یا غیر دقیق است.

وی درباره وجود هماهنگی امنیتی با نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) گفت: این هماهنگی در راستای حفظ مرزهای کشور وجود دارد ولی قسد، حکومت نیست و سوریه حکومت دارد و در مناطقی که ارتش سوریه حضور دارد این هماهنگی نیز انجام می‌شود.

رسول درپاسخ به سؤالی درباره خلیفه جدید داعش نیز گفت: دستگاه های اطلاعاتی عراق، اطلاعات بسیاری دارند و خلیفه گروه تروریستی داعش را به دقت دنبال می‌کنند و همین دستگاه‌ها در کشتن ابوبکرالبغدادی مشارکت کردند.

وی بیان کرد: امروز دستگاه های امنیتی عراق، گام های بزرگی را برداشته‌اند و اطلاعات زیادی از این گروه تروریستی دراختیار دارند و از اطلاعات نیروهای دستگیر شده این گروه نیز برای انجام عملیات های پیش دستانه استفاده می‌شود.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار