| کد مطلب: ۶۰۰۴۳۱
لینک کوتاه کپی شد

برنامه تعمیر ۱۷ نفتکش غول‌پیکر در “ایزوایکو”/ دستیابی ایران به توان تعمیر پروانه شناورهای VLCC

مدیرعامل ایزوایکو از برنامه تعمیر ۱۷ فروند نفتکش غول‌پیکر در سال آینده خبر داد و گفت: ایران جزو معدود کشورهای دنیاست که توان تعمیر پروانه شناورهای VLCC را دارد.

برنامه تعمیر ۱۷ نفتکش غول‌پیکر در “ایزوایکو”/ دستیابی ایران به توان تعمیر پروانه شناورهای VLCC

به گزارش ایدرونیوز، سلمان ضربی با بیان این‌که برای نخستین بار تعمیر تخصصی پروانه ۷۵تنی نفتکش غول‌پیکر (VLCC)‌ به‌عنوان یکی از بزرگترین کشتی‌های موجود دنیا توسط نیروهای متخصص ایرانی در حال انجام است، یادآور شد: خارج کردن پروانه و تعویض یاتاقان‌های شافت کشتی‌های بزرگ از معدود کارهایی است که در گذشته در ایزوایکو انجام نمی‌شد اما امروز این نمونه کارها برای اولین بار در ایزوایکو درحال انجام است.

وی افزود: این کشتی با نام ناشا و طول ۳۳۲ متر در ایزوایکو قرار گرفته است که تعمیر آن طی مدت ۴۰ روز انجام می‌شود.

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بیان اینکه "این کشتی ۳۰۰هزارتنی است که قابلیت جابه‌جایی ۲ میلیون بشکه نفت را دارد"، اضافه کرد: ۱۷ فروند از این نوع کشتی برای تعمیر در سال آینده پذیرش خواهد شد و تمامی کارهای این کشتی‌ها در ایزوایکو انجام خواهد شد.

وی گفت: پروانه این کشتی ۷۵ تن وزن دارد و ایران یکی از معدود کشورهایی است که توان انجام این کار را دارد.

ضربی یادآور شد: بسیاری از توانمندی‌ها در سایه تحریم‌ها به‌دست آمده است که می‌توان به توان ساخت ورق‌های دریایی باکیفیت و مورد نیاز کشتی‌ها، لوله‌های موردنیاز، رنگ، کابل، الکترود و اقلام گوناگون مورد نیاز برای این صنعت اشاره کرد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار