| کد مطلب: ۵۰۱۰۵۴
لینک کوتاه کپی شد

ثبت رکوردی بی سابقه در پتروشیمی غدیر؛

تولید «پی.وی.سی» غدیر به بیش از 120 درصد ظرفیت رسید/ غدیر آماده ورود به باشگاه صدتایی‌ها می شود

برای نخستین بار در تاریخ تاسیس و راه اندازی شرکت پتروشیمی غدیر، نسبت تولید به ظرفیت اسمی این زنجیره «پی.وی.سی» و «وی.سی.ام» درحالی به ترتیب به 108 و 103 درصد و تولید تجمعی به مرز یکصد هزار تن رسیده که به زودی کلنگ ساخت پارک کلر این پتروشیمی به زمین خواهد خورد.

تولید «پی.وی.سی» غدیر به بیش از 120 درصد ظرفیت رسید/ غدیر آماده ورود به باشگاه صدتایی‌ها می شود

آرمان ملی آنلاین - با وجود محدودیت‌های تولید و عرضه «کلر» به عنوان خوراکی کلیدی، تامین قطعات و تجهیزات در شرایط تحریم ظالمانه و موانع و مشکلات متعدد پیش روی بنگاه های تولیدی، شرکت پتروشیمی «غدیر» به عنوان یکی از زنجیره های اصلی تولید محصولات «پی.وی.سی» موفق به افزایش 120 درصدی تولید در 9 ماهه نخست سال 1401 شده است.
بر این اساس، در 276 روز نخست سال جاری در حالی نزدیک به 100 هزار تن محصول در پتروشیمی «غدیر» تولید شده که تولید تجمعی این زنجیره «پی.وی.سی» ایران در مدت مشابه پارسال حدود 80 هزار تن بوده است.
علاوه بر این، از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت تولید به ظرفیت اسمی پتروشیمی غدیر 108 درصد بوده که این ظرفیت بالای تولید به دنبال اجرای طرح‌های مختلف رفع گلوگاه‌ها و موانع تولید از جمله نوسازی و به روزرسانی مبدل 404، تعمیر، تعویض و نوسازی بیش از 800 تجهیز استراتژیک، ریتوپ مبدل ها، بازسازی و نوسازی مخازن ذخیره سازی خوراک، شستشو برج و راکتورها حاصل شده است.
در شرایط فعلی تولید ماهانه پتروشیمی غدیر به همت مدیران، کارکنان و متخصصان این شرکت به مرز 12 هزار تن رسیده که رکوردی کم سابقه در تاریخ تاسیس این شرکت پتروشیمی کشور به شمار می رود.
از سوی دیگر، به زودی و در راستای افزایش پایداری تولید، سودآوری حداکثری و تکمیل زنجیره ارزش کلنگ ساخت، پارک کلر پتروشیمی غدیر در هاب پتروشیمی ایران، ماهشهر، به زمین زده خواهد شد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار