| کد مطلب: ۱۰۶۷۰۹۲
لینک کوتاه کپی شد

کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

آرمان ملی : رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور گفت: مطابق آنچه وزیر اقتصاد در مورد تورم گفته است، انتظارمان این است که دولتی فکری به حال قدرت خرید کارگران کند.

کارگران منتظر افزایش حقوق باشند؟

او در واکنش به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه با فرض اینکه ارزهای آزاد شده کمک می‌کند بانک مرکزی بتواند امسال را به جهت نوسان ارزی مدیریت کند، به نظر می‌رسد ما اسفند ماه را با تورمی در حدود ۴۰ درصد به پایان می‌بریم گفت: حداقل انتظاری که از دولت داریم این است که وعده‌ای که درباره کاهش نرخ تورم و تک رقمی شدن داده بودند را اجرایی کنند. چراکه با تورم ۴۰درصدی و حقوقی که کارگر در حال حاضر دریافت می‌کند، هزینه‌های زندگی تأمین نمی‌شود.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور گفت: در آخرین جلسه شورای عالی کار این وعده به نمایندگان کارگران داده شده بود در صورتی که تورم کنترل نشود، برای ترمیم مزد کارگران جلسه‌ای از سوی وزارت کار برگزار می‌شود بنابراین کارگران منتظر برگزاری جلسه شورای عالی کار با محور بحث دستمزد و معیشت کارگران هستند.

وی با بیان اینکه در قانون تأکیدی بر اینکه دستمزد سالی یکبار افزایش یابد نشده است گفت: در قانون بیان شده است که دستمزد باید سالیانه افزایش یابد. سالیانه به معنی سالی یکبار نیست.

به گزارش تسنیم، وی گفت: ترکیه در سال گذشته ۳ بار دستمزد کارگران را افزایش داده است و در حال حاضر نیز با کشورهای مختلف بالاترین حجم صادرات و تفاهم‌نامه‌ها را دارد. در کشور ما در تعیین حداقل دستمزدها عملکرد مناسبی وجود نداشته است، این موضوع فشار زیادی را به کارگران و کارفرمایان وارد کرده است و ما به دنبال این نیستیم که دستمزد به طور مثال ۱۰درصد مجدد افزایش یابد، ما به دنبال این هستیم که متناسب با نرخ تورم دولت برنامه‌ای برای تقویت قدرت خرید کارگران داشته باشد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار