| کد مطلب: ۱۰۶۵۱۷۲
لینک کوتاه کپی شد

آخرین اخبار درباره احتمال افزایش قیمت بنزین

وزیر نفت تاکید کرد که خیال مردم راحت باشد که افزایش قیمت بنزین صورت نمی‌گیرد.

آخرین اخبار درباره احتمال افزایش قیمت بنزین

به گزارش آرمان ملی آنلاین، جواد اوجی در حاشیه جلسه  دولت درباره شایعه گرانی بنزین گفت: من چند بار مصاحبه کرده و افزایش قیمت بنزین را تکذیب کردم و شرکت پالایش و پخش بارها این تکذیب را تکرار کرده  است. خیال مردم راحت باشد که افزایش قیمت بنزین صورت نمی گیرد و دولت چنین برنامه ای ندارد و مردم به شایعات توجه نکنند.

وزیر نفت افزود: برای تولید بنزین هیچ جای نگرانی نیست و پالایشگاه‌ها با حداکثر ظرفیت تولید مشغول هستند و لجستیک قوی برای توزیع بنزین در سراسر جایگاه ها داریم. روال تامین بنزین به صورت عادی انجام می شود و مردم به شایعات توجه نکنند.

اوجی با بیان این‌که «نسبت به سال گذشته ۱۵۰ میلیون لیتر بنزین بیشتر ذخیره داریم»، گفت: مجلس در قانون بودجه مصوب کزده که مردم برای سوخت گیری باید از کارت شخصی خود استفاده کنند به همین دلیل ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم. همه جایگاه‌ها کارت سوخت دارند ولی تعداو آن را کم کرده‌ایم. در ابتدای اجرای این طرح مردم ۱۷ درصد از کارت خود استفاده می‌کردند ولی امروز این عدد به ۷۵ درصد رسیده است. کارت جایگاه‌ها هم برای موارد اصطراری است که مردم یا کارت خود را گم کرده‌اند یا آن را فراموش کرده‌اند. باز هم تاکید می‌کنم که این مساله تکلیف مجلس برای وزارت نفت بوده است.هیچ جایگاهی جق ندارد بگوید کارت سوخت ندارم.

وی همچنین درباره تامین بنزین کشور گفت: همه بنزین کشور در داخل تامین می شود. ۱۰ پالایشگاه در کشور دا یک که در حال تولید بنزین هستند.

وی در جریان بازدید از نمایش خودروهای هیبریدی در حیاط دولت اظهار کرد: وزارت نفت از تولید خودروهای هیبریدی و برقی حمایت می‌کند؛ سرمایه‌گذاری که برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی سرمایه‌گذاری کند، خود سوخت یا معادل میزان صرفه‌جویی در مصرف (که تقریبا ۵۰ درصد است) مطابق قیمت فوب خلیج‌فارس به آنها کمک خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار