| کد مطلب: ۱۱۱۳۱۰۴
لینک کوتاه کپی شد

خاص ترین شهرهای ایران برای سفر در اردیبهشت

فصل بهار و اردیبهشت ماه بهترین زمان برای مسافرت است و اگر تجربه سفر در اردیبهشت‌ماه را داشته باشید، قطعا می‌دانید که خاص‌ترین مقاصد گردشگری فقط در این ماه قابلیت انتخاب به‌عنوان مقصد سفر را دارند!

خاص ترین شهرهای ایران برای سفر در اردیبهشت

به زبان ساده، بسیاری از مکان‌ها وجود دارند که زیبایی، جذابیت و شگفتی آنها فقط در ماه اردیبهشت نمایان می‌شود و اگر در این ماه به آنجا سفر نکنید، باید تا سال بعد صبر کنید. علاوه بر این‌ها اردیبهشت از آن ماه‌هایی است که آب‌وهوای بی‌نظیرش زبانزد است و تقریبا خبری از آفتاب سوزان و گرمای کلافه‌کننده نیست. ضمن اینکه این سفر برایتان ارزان تمام می‌شود چون اکثر افراد، سفرهای خود را در نوروز و فروردین رفته‌اند و برای اردیبهشت برنامه‌ای برای سفر ندارند. خلوت‌بودن مکان‌های گردشگری هم در اردیبهشت‌ماه ویژگی بی‌نظیر دیگری است که سفر در اردیبهشت را بسیار جذاب و خواستنی می‌کند.

عطر بهارنارنج در شیراز

سفر در بهشت اردیبهشت | پیشنهادهایی برای سفر به رویایی‌ترین شهرهای ایران در زیباترین ماه سال

اردیبهشت ماه سفر به شیراز است و احتمالا سفر به هیچ شهری به اندازه شیراز در اردیبهشت مشهور نباشد. هوای بی‌نظیر این شهر، عطر شکوفه‌های بهارنارنج و باران گاه‌وبیگاهی را که به تن شهر می‌خورد، فقط در این ماه تجربه می‌کنید. اگر بخواهیم کامل‌ و ساده بگوییم، گشتن در کوچه‌باغ‌های زیبای شیراز فقط در ماه اردیبهشت حق مطلب سفر به شیراز را ادا می‌کند.

زیبایی لاله‌های واژگون کوهرنگ

سفر در بهشت اردیبهشت | پیشنهادهایی برای سفر به رویایی‌ترین شهرهای ایران در زیباترین ماه سال

پیوند دشت پر از لاله با آبی آسمان در دشت لاله‌های واژگون در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال‌وبختیاری منظره عجیبی را پیش چشم‌تان نمایان می‌کند که بیشتر شبیه یک رویاست. این لاله‌های شگفت‌انگیز فقط در اردیبهشت پدیدار می‌شوند و اگر در این ماه به این منطقه جذاب سفر نکنید، فرصت تماشای آنها را از دست خواهید داد. ضمن اینکه هر سال از اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت جشنواره لاله‌های واژگون در کوهرنگ برگزار می‌شود و می‌توانید در این جشنواره هم شرکت کنید. اگر به این منطقه سفر کردید، حتما سری هم به آبشار و تونل کوهرنگ، آبشار شیخ‌علی‌خان، غار یخی چما و چشمه دیمه بزنید و از تماشای آنها لذت ببرید.

بوی گل، عطر گلاب در کاشان

سفر در بهشت اردیبهشت | پیشنهادهایی برای سفر به رویایی‌ترین شهرهای ایران در زیباترین ماه سال

امکان ندارد اردیبهشت از راه برسد و هوس سفر به کاشان و عطر گلاب و گلاب‌گیری به سر آدم نیفتد. فقط در اردیبهشت است که می‌توانید از باغ‌های زیبا و گل‌های محمدی در کاشان، نیاسر، قمصر و... دیدن کنید. تجربه حضور در مراسم گلاب‌گیری و شور و اشتیاقی که برای این مراسم سنتی جذاب وجود دارد، می‌تواند سفر شما را به یک سفر خاطره‌انگیز تبدیل کند. باغ‌های گل سرخ کاشان در اردیبهشت جان می‌دهند برای قدم‌زدن، ثبت عکس‌های بی‌نظیر و استشمام بوی گلاب تازه.

جشن پیر شالیار در هورامان

سفر در بهشت اردیبهشت | پیشنهادهایی برای سفر به رویایی‌ترین شهرهای ایران در زیباترین ماه سال

منطقه هورامان کردستان از آن مناطق بکر، تماشایی و شگفت‌انگیزی است که هرچندبار به آنجا سفر کنید، سیر نمی‌شوید. فرهنگ چندهزارساله و آثار و بناهای زیبای این منطقه باعث شده است که هورامان و کردستان به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری ایران معرفی شوند. در این منطقه آرامگاه پیر شالیار قرار دارد که یکی از شخصیت‌های محبوب و محترم آن منطقه بوده است و هر سال مراسم سنتی پیر شالیار در این منطقه در نیمه اردیبهشت برگزار می‌شود. مردم این منطقه با لباس‌های سنتی و کردی همراه با مراسم دف‌زنی پایکوبی می‌کنند و این جشن یکی از جذاب‌ترین اتفاقات اردیبهشت در هورامان است. علاوه‌بر آرامگاه پیر شالیار و مراسم سنتی این منطقه، هورامان با طبیعت بکر و بی‌نظیر خود مشهور است. بنابراین می‌توانید از این منطقه جذاب دیدن و لذت سفر خود را چندبرابر کنید. روستای بلبر، روستای نگل، دریاچه زریوار یا زریبار و مسجد زیبای حضرت عبدالله که بنای آن از چوب گردو و سخت ساخته شده است، از دیدنی‌های این منطقه‌اند.

محلات؛ هلند در قلب ایران

سفر در بهشت اردیبهشت | پیشنهادهایی برای سفر به رویایی‌ترین شهرهای ایران در زیباترین ماه سال

همه دنیا هلند را با گل‌های کمیاب و بی‌نظیرش می‌شناسند و این شهرت آنقدر زیاد است که کمتر کسی از زیبایی آن گل‌ها بی‌خبر است. اما هیچ‌وقت فکرش را می‌کردید که هلند را در قلب ایران تجربه کنید؟ شهرستان محلات از آن جاهای دیدنی بی‌نظیری است که از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد. محلات را با عنوان پایتخت گل ایران می‌شناسند و گل‌های این منطقه از حیث زیبایی تنوع آنقدر زیادند که در باورتان نمی‌گنجد. اما سفر در اردیبهشت به این منطقه جذاب حال‌وهوای دیگری دارد و برای همیشه در ذهن‌تان ثبت خواهد شد. اردیبهشت محلات با انواع گل‌ها و تصویر زیبای آنها عجین شده و اگر در این ماه به دهکده گل و گیاه سنتی محلات سفر کنید، نادرترین گونه‌های گل را می‌بینید.

 
 
 

 

منبع : برنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار