| کد مطلب: ۱۱۱۱۰۴۰
لینک کوتاه کپی شد

قانون شکنی عجیب در بودجه ۱۴۰۳ به روایت نماینده جنجالی مجلس/ دولت دارد بدون بودجه اداره می شود

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: یک ماه از سال هم گذشت و می‌خواهند حقوق پرداخت کنند و هزینه کنند درحالیکه از نظر من هنوز بودجه مصوب نشده، در واقع یک مرحله‌اش مصوب شده و یک مرحله اش مصوب نشده است.

قانون شکنی عجیب در بودجه ۱۴۰۳ به روایت نماینده جنجالی مجلس/ دولت دارد بدون بودجه اداره می شود

به گزارش آرمان ملی آنلاین، علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در رابطه با زمان بررسی مرحله دوم بودجه سال جاری گفت: اصلا قرار این بود که در ۲مرحله‌ای شدن ساختار بودجه قبل از پایان اسفند ماه هر دو مرحله تمام شود؛ در حالیکه چنین اتفاقی محقق نشد.

خبرآنلاین نوشت: آن طور که ایلنا روایت کرده است، وی ادامه داد: الان ما داریم کشور را اداره می‌کنیم، یک ماه از سال هم گذشت و می‌خواهند حقوق پرداخت کنند و هزینه کنند درحالیکه از نظر من هنوز بودجه مصوب نشده، در واقع یک مرحله‌اش مصوب شده و یک مرحله اش مصوب نشده است.

نماینده مردم سبزوار خاطرنشان کرد: یعنی ما دچار یک خلاءیی شدیم در کشور که دولت دارد بدون بودجه اداره می شود و بودجه مصوب نشده است.

وی تاکید کرد: قرار ما از این دو مرحله‌ای شدن این بود که ما در مجلس تمرکز بیشتری روی جداول بگذاریم جایی که هیچوقت تمرکز نمی گذاشتیم، اینکه حواسمان باشد که برای چه پروژه هایی چه پول هایی می گذارند تا یک مقدار دقت بیشتری در بودجه ریزی کشور اعمال شود. الان با این وضعیت همان که احکام آمد تصویب شد ابلاغ شد دارد اجرا می شود و جداول هم هنوز تصویب نشده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ در پاسخ این سوال که «تاکنون از جداول و جزییات جداول بودجه مطلع شده‌اید؟»، گفت: الان بودجه تصویب شده در واقع سقف بودجه، سقف درآمدها و هزینه‌هاست و دولت در آن سقف دارد کار می کند.

وی در واکنش به این نکته که «دولت در پایان سال گذشته یک مجوز برای دو ماه ابتدایی سال گرفته است»، ابراز داشت: مجوز خاصی نگرفتند منتها در واقع یک کلاه شرعی-قانونی درست کردند که این کار انجام شود وگرنه قانون رعایت نشد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار