| کد مطلب: ۱۱۰۹۰۹۳
لینک کوتاه کپی شد

آریاکیا: ریگی با شدت تکل زد، زانویم رفت و برگشت!

روایت یک پارگی رباط صلیبی با ضربه ستاره پرسپولیس

مدافع کناری ذوب‌آهن می‌گوید مسعود ریگی با او تماس گرفته و بابت برخوردی که منجر به پارگی رباط صلیبی‌اش شده عذرخواهی کرده است.

روایت یک پارگی رباط صلیبی با ضربه ستاره پرسپولیس

به گزارش آرمان ملی آنلاین ، پوریا آریاکیا حتی وقتی به خاطر درد زانو در دیدار با پرسپولیس تعویض شد هم تصور نمی‌کرد رباط صلیبی‌اش پاره شده باشد. مدافع کناری سرعتی و تکنیکی ذوبی‌ها در مصاحبه خود بعد از بازی هم گفته بود که مصدومیتش جدی نیست و به زودی برمی‌گردد، اما معاینات پزشکی دقیق‌تر یک شوک بزرگ را به او وارد کرد و مشخص شد که ACL خود را از دست داده است.

آریاکیا که به خاطر مصدومیت شدید مجبور به انجام جراحی روی زانوی خود شد، دوران نقاهت را طی می‌کند و امیدوار است هرچه زودتر به میادین برگردد. با این حال او فصل جاری را به طور کامل از دست داده و شاید چند بازی اول فصل آینده هم نتواند در لیگ برتر به میدان برود.

بازیکن بدشانس ذوب‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگار "ورزش سه" صحبت‌هایی را درباره مصدومیتی که تجربه کرد و برخی موضوعات دیگر بر زبان آورد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

ریگی تکل زد، زانویم رفت و برگشت

اوایل بازی با پرسپولیس بود که پایم را برای حفظ توپ ستون کردم و مسعود ریگی از بغل روی پایم تکل زد؛ چون پایم را ستون کرده بودم، ساق پای او به کنار زانویم خورد و زانوی من یک لحظه رفت و برگشت. چون درد زیادی نداشتم به کار ادامه دادم اما دقایقی بعد در یک صحنه وقتی خواستم با سرعت بروم و پرس کنم، احساس کردم زانویم جان ندارد و نمی‌توانم فشار بیاورم.

احساس کردم دیگر نمی‌توانم ادامه بدهم

با وجود شرایطی که داشتم تا پایان نیمه اول به کار ادامه دادم. بین نیمه به پزشکان گفتم که کمی درد دارم؛ داخل زانویم درد می‌کرد اما چون درد زیاد نبود، نیمه دوم هم وارد زمین شدم. بعد از آنکه ده نفره شدیم، احساس کردم دیگر از شدت درد نمی‌توانم به کار ادامه بدهم و از کادرفنی خواستم تعویضم کنند.

بعد از بازی هم فکر نمی‌کردم رباطم پاره باشد

من بعد از بازی هم تصور نمی‌کردم که رباط صلیبی‌ام پاره باشد. حتی در مصاحبه بعد از بازی هم گفتم که مصدومیت جزئی است و به زودی برمی‌گردم. وقتی MRI گرفتم، به تهران آمدم و در نهایت دو جراح به من گفتند که رباط صلیبی‌ام پارگی دارد و یک هفته بعد هم جراحی کردم.

ریگی تماس گرفت و عذرخواهی کرد

دلخوری‌ای از مسعود ریگی ندارم؛ بنده خدا بعد از این اتفاق تماس گرفت و صحبت کردیم. او عذرخواهی کرد و من هم گفتم که اتفاق است و در فوتبال رخ می‌دهد. کاری نمی‌شود انجام داد.

دلیل پارگی رباط 4 بازیکن ذوب‌آهن؟

دلیل خاصی نمی‌توان برای این مسئله جز بدشانسی در نظر گرفت؛ برخورد در فوتبال طبیعی است و یک‌سری اتفاقات را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. در زمین فوتبال این مسائل رخ می‌دهد و آسیب خودم هم بر اثر یک ضربه بود.

مصدومیت‌ها دست ربیعی را خالی کرد

امسال متاسفانه آقای ربیعی به خاطر مصدومیت‌های پی‌درپی دستش بسیار خالی شد. از طرفی او نتوانست آنطور که می‌خواهد یارگیری کند. مصدومیت‌های آرش، سبحان، نادر و من از ابتدای فصل واقعا به ضرر ذوب‌آهن شده و بدشانس بودیم که این اتفاقات افتاده است. فکر می‌کنم این مصدومیت‌ها کمی شرایط تیم ما را بهم ریخته است. البته که در خیلی از بازی‌ها هم بدشانس بودیم و نتیجه لازم را نگرفتیم. امیدوارم روند تیم از این پس بهتر شود و روزهای خوبی در انتظار ذوب‌آهن باشد.

پوریا آریاکیا و آرش قادری در صحنه‌ای از بازی رفت پرسپولیس و ذوب آهن؛ هر دوی این بازیکنان حالا رباط صلیبی پاره کرده‌اند.

اوایل شهریور به فوتبال برمی‌گردم

تا پایان فصل که قادر به همراهی تیم نیستم و باید دوران نقاهت را طی کنم. فکر می‌کنم از اوایل شهریور ماه بتوانم به فوتبال برگردم. قراردادم با ذوب‌آهن امسال تمام می‌شود اما آقای ربیعی از باشگاه خواسته‌اند که قرارداد ما نفراتی که رباط صلیبی‌مان پاره شده، تمدید شود. امیدوارم هرچه خیر است، پیش بیاید.

مثل چند سال پیش دوباره با قدرت برمی‌گردم

روزهای اول که فهمیدم رباطم پاره است، خیلی ناراحت بودم اما الان فکر می‌کنم اتفاق بوده و حتما حکمتی داشته است. من در گذشته هم شرایط سخت را تجربه کرده‌ام. زمانی که در برق شیراز بازی می‌کردم، نیم فصل به لیگ برتر آمدم و پیراهن پیکان را پوشیدم. آنجا با من برخورد خوبی نشد و با وجود اینکه قرارداد 1.5 ساله داشتم، اما در پایان فصل دوباره به لیگ پایین‌تر رفتم و به آلومینیوم اراک پیوستم. اتفاقا نیم فصل اول که آقای ربیعی سرمربی بود هم یک آسیب از ناحیه گونه (شکستگی) داشتم و بعد که آقای کمالوند سرمربی شدند برگشتم و توانستم خوب کار کنم. آخر همان فصل همراه با آقای کمالوند به لیگ برتر آمدیم و آرام آرام در لیگ برتر جا افتادم. الان هرگز ناامید نمی‌شوم و دنبال این هستم که هرچه زودتر برگردم و دوباره شرایط خوبی را در دوران فوتبالم رقم بزنم و این توان را در خودم می‌بینم.

وقتی برگردم، بهتر از قبل کار می‌کنم

از همه عزیزانی که در هفته‌های گذشته پیگیر حالم بودند، تشکر می‌کنم. امیدوارم هرچه زودتر این مدت که مصدوم هستم بگذرد. انگیزه زیادی دارم تا برگردم و بتوانم خودم را نشان بدهم. الان فکر می‌کنم آسیب دیدگی هم جزئی از فوتبال است و ان‌شاءالله بتوانم در بازگشت به لیگ برتر بهتر از دوران قبلی کارم را جلو ببرم.

منبع : ورزش3

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار