| کد مطلب: ۱۱۰۸۴۲۳
لینک کوتاه کپی شد

تخلیه ۳ مدرسه در فرانسه در پی هشدار بمب‌گذاری

در پی افزایش هشدارهای تروریستی و بمبگذاری در فرانسه از اکتبر سال میلادی گذشته، سه مدرسه این کشور، روز گذشته، در پی دریافت دومین هشدار بمب‌گذاری تخلیه شدند.

تخلیه ۳ مدرسه در فرانسه در پی هشدار بمب‌گذاری

به گزارش آرمان ملی آنلاین،‌ رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که معلمان و دانش‌آموزان سه مدرسه در نزدیکی استان آمین در شمال فرانسه، روز گذشته (جمعه) به دلیل وجود خطر بمب‌گذاری تخلیه شدند.

ایسنا به نقل از رادیو فرانس‌اینفو در این باره نوشت: دبیرستان‌های دولتی «لوییس تولییِر»، «ادوآرد گراند» و «ادوآرد برَنلی» به دلیل آن که در هفته جاری، با دومین خطر بمب‌گذاری مواجه شده بودند،‌ تخلیه شدند و پلیس نیز در این محل‌ها حضور یافت.

روزنامه لو پاریزین در آغاز هفته جاری با استناد به اظهارات وزارت آموزش فرانسه گزارش داد که طی هفته گذشته، مدارس ۴۴ شهر در فرانسه، از سوی کسانی که مدعی شده‌اند به نیابت از گروه تروریستی داعش فعالیت می‌کنند، حداقل، ۳۲۳ هشدار بمبگذاری دریافت کرده‌اند.

تهدید به بمب‌گذاری و هشدارهای تروریستی در اکتبر ۲۰۲۳ در فرانسه افزایش داشت و ده‌ها تحقیقات درباره این رخ‌دادها آغاز شد. فرودگاه‌های متعددی در این کشور، چند روز پیاپی هشدار بمبگذاری دریافت می‌کردند و بسیاری از آن‌ها نیز بارها تخلیه شدند. این رخدادها پس از ارائه مقرراتی از سوی فرانسه در زمینه تهدیدات تروریستی در پی حمله‌ای به یک دبیرستان دولتی در شهر «آراس»، مرکز استان «پـا دو کـاله» در شمال این کشور به وقوع پیوستند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار