| کد مطلب: ۱۱۰۷۵۵۵
لینک کوتاه کپی شد

نتانیاهو آمریکا را تهدید کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار وتوی پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آتش‌بس فوری در غزه از سوی آمریکا شد.

نتانیاهو آمریکا را تهدید کرد

به گزارش آرمان ملی آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تهدید کرد اگر آمریکا قطعنامه امروز در سازمان ملل را خواستار آتش‌بس در غزه است، وتو نکند، از سفر هیات اسرائیلی به واشنگتن جلوگیری می‌کند.

ایسنا نوشت: وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود بر اساس آنچه در تماس «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بایدن و نتانیاهو مورد بحث قرار گرفت، یک هیأت اسرائیلی به واشنگتن سفر می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است امروز درباره پیش‌نویس قطعنامه جدیدی که خواستار «آتش‌بس فوری» در غزه است، رأی‌گیری کند. در متن جدیدی که خبرگزاری فرانسه می‌گوید نسخه‌ای از آن را مشاهده کرده است، «آتش‌بس فوری» در ادامه ماه مبارک رمضان گنجانده شده است. قرار است این آتش‌بس‌ فوری به «آتش‌بس پایدار دائمی» تبدیل شود.

الجزیره هم خبر داده اعضای غیردائم شورای امنیت به منظور جلوگیری از وتوی آمریکا در جلسه امروز، پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی خود را تعدیل کرده‌اند.

این پیش‌نویس همچنین خواستار «آزادی فوری و بی‌قیدوشرط تمام گروگان‌ها» و همچنین «برداشته‌شدن تمام موانع فراهم‌کردن کمک‌های انسانی» برای مردم غزه است.

آمریکا تاکنون سه بار قطعنامه‌هایی که خواستار آتش‌بس فوری در غزه می‌شد را وتو کرده است.

وزارت خارجه چین اعلام کرد این کشور از قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه که قرار است امروز در شورای امنیت درباره آن رأی‌گیری شود، حمایت می‌کند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار