| کد مطلب: ۱۱۰۷۲۲۲
لینک کوتاه کپی شد

طراحی متفاوت یک «مدرسه» در سیستان و بلوچستان

ایدۀ معماران در طراحی این کانسپت این بوده که این ساختمان مدرسه بتواند به عنوان یک فضای فرهنگی، محیط ورزشی و حتی به عنوان یک نماد شهری نیز عمل کند. به همین جهت است که فرم ساختمان با الهام از چادر‌های عشایری طراحی شده تا نمایانگر فرهنگ منطقه باشد.

طراحی متفاوت یک «مدرسه» در سیستان و بلوچستان

به گزارش آرمان ملی آنلاین، این تصویر رندر شده، طرح پیشنهادی برای ساخت یک مدرسه در شهرستان نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان را نشان می‌دهند؛ مدرسه‌ای که با توجه به محروم بودن منطقه، لازم است بتواند نقشی فراتر از صرف یک «مدرسه» داشته باشد.

فرارو نوشت: ایدۀ معماران در طراحی این کانسپت این بوده که این ساختمان مدرسه بتواند به عنوان یک فضای فرهنگی، محیط ورزشی و حتی به عنوان یک نماد شهری نیز عمل کند. به همین جهت است که فرم ساختمان با الهام از چادر‌های عشایری طراحی شده تا نمایانگر فرهنگ منطقه باشد.

یکی از درخشان‌ترین نکات در این طراحی، یکپارچه کردن زمین فوتبال با سقف سبز و شیبدار بخشی از ساختمان بوده است؛ تمهیدی هنرمندانه که تفریح، تفرج، ورزش و فرهنگ را در قالب یک اثر معمارانه به هم پیوند زده است.

شاید ساختمانی مثل این تا مدت‌های طولانی در نیک‌شهر ساخته نشود، اما حتی خیال اینکه روزی شهر‌های محروم کشور بتوانند هویت غنی و ارزشمند خود را در آثار معمارانۀ باشکوه و زیبایی مثل این متجلی کنند، خیالی امیدآفرین و لذتبخش است.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار