| کد مطلب: ۱۱۰۶۹۵۲
لینک کوتاه کپی شد

بروکراسی مانع جذب سرمایه‌گذاری

نماینده تهران در مجلس گفت که باید برای رسیدن به جهش تولید موانعی همچون بروکراسی برداشته شود چون در عمل روند جذب سرمایه‌گذاری را کند می کند.

بروکراسی مانع جذب سرمایه‌گذاری

به گزارش آرمان ملی به نقل از ایسنا،محمد اسماعیل  کوثری با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: برای تحقق شعار سال باید اهتمام ویژه‌ای داشت. اگر احتیاج به قانون است لایحه ای از سوی دولت به مجلس داده شود تا موانع قانونی را مجلس رفع کند.

وی افزود: از طرف دیگر باید تعداد شرکت های دولتی را کم کرد به خصوص شرکت هایی که در اقتصاد اثرگذار نیستند و به جای آن امور را به مردم واگذار کرد.

منتخب مجلس دوازدهم اظهار کرد: با آسان کردن مسیر می‌توان کاری کرد که مردم وارد عرصه اقتصادی شده و سرمایه‌هایشان را در تولید به کار گیرند تا بتوان از طریق آن منویات مقام معظم رهبری را محقق کرد.

کوثری با بیان اینکه باید موانع جهش تولید رفع شود، گفت: برخی در دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف به دلایل داشتن منافعی مانع برای پیشبرد کار می شوند که باید با آنها برخورد شود. البته این موضوع در دولت‌های قبلی بیشتر به چشم می‌خورد که باز هم در این دولت وجود دارد. کسانی که نمی‌خواهند ما به مردم متکی باشیم و فقط چشم‌شان به خارج از کشور است.

وی بیان کرد: باید افرادی که چشم‌شان به بیگانگان و آن طرف آب است این موضوع را بدانند که پیشرفت اقتصادی را می توان با اتکا به مردم حاصل کرد؛ البته که به جدیت مسئولان هم احتیاج داریم. باید کاری کنند که با حضور مردم تولید و پیشرفت در عمل محقق شود.

نماینده تهران با تأکید بر لزوم کاهش بروکراسی در کشور گفت: سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در کشور علاقه دارند منتها بروکراسی مانع می شود که باید در جهت کاهش و رفع آن تلاش کرد. اگر خلأ قانونی هم وجود دارد دولت به مجلس لایحه دهد تا این مشکل برطرف شود.

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار