| کد مطلب: ۱۱۰۶۹۱۵
لینک کوتاه کپی شد

هشدار ماکرون درباره سقوط قریب‌الوقوع اوکراین

نسخه فرانسوی‌زبان یک رسانه آمریکایی خبر داد که امانوئل ماکرون طی یک نشست در کاخ الیزه، شکست اوکراین در جنگ با روسیه را قریب‌الوقوع خوانده است.

هشدار ماکرون درباره سقوط قریب‌الوقوع اوکراین

به گزارش آرمان ملی آنلاین؛ «اوکراین ممکن است خیلی سریع سقوط کند». طبق گزارش وبگاه «پولیتیکو» این حرف را رئیس‌جمهور فرانسه در جمع هم حزبی‌های خود گفته است.در شرایطی که پیشنهاد چندی قبل ماکرون برای اعزام نیروهای نظامی ناتو به اوکراین همچنان خبرساز است، او در یک جمع خصوصی به شدت درباره شکست سریع اوکراین از روسیه هشدار داده است.

به نوشته نسخه فرانسوی‌زبان پولیتیکو، رئیس‌جمهور فرانسه در ضیافت شام سه شنبه شب در کاخ الیزه گفت که «اوکراین ممکن است خیلی سریع سقوط کند». به روایت این رسانه، بخش اعظم این مراسم به انتخابات آتی پارلمان اروپا اختصاص داشت اما جنگ اوکراین و روسیه هم در آن مطرح شد.

رئیس‌جمهور فرانسه ایده اعزام نیروهای نظامی ناتو به اوکراین را مطرح کرد؛ موضوعی که هشدار شدید روسیه را به دنبال داشت اما به جز کشورهای مهم عضو ناتو استقبالی از آن نکردند.به گزارش راشاتودی، ماکرون چند هفته پس از کشته شدن تعدادی از اتباع فرانسوی در اوکراین در حمله موشکی روسیه، «لفاظی‌های خود را تشدید کرده است».

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار